PERPA B Blok-ENERJİSA Anlaşmamız Sayesinde Tasarruf Ettik

Sabancı Holding Grubu şirketlerinden İstanbul Anadolu yakası elektrik yetkili şirketi Enerjisa Enerji A.Ş ile PERPA Ticaret Merkezi B Blok Yönetimi arasında sabit fiyatlı elektrik kullanım sözleşmesi imzalandı. BEDAŞ fiyatları artırsa bile sabit fiyat sözleşmemiz sayesinde artışlar faturalarımıza yansımıyor. Şubat 2022’de devreye giren anlaşma ile PERPA B Blok olarak avantaj ve tasarruf sağladık.
Ocak 2022 Döneminde CK (Cengiz Kolin) Boğaziçi Elektrik’e ödediğimiz elektriğin tüm masraflar dahil kwh başına birim fiyat tutarı 2,74 TL’dir. Elektrik fatura tutarımız 598.972,50 TL’dir. Şubat 2022 döneminde CK Boğaziçi Elektrik’ten elektrik almış olsaydık gelecek fatura tutarımız 509.548,23 TL olacaktı.
Şubat 2022’de, yaptığımız anlaşma gereği Enerjisa’dan ilk elektrik faturamız geldi. Şubat ayında ödediğimiz elektriğin tüm masraflar dahil kwh başına birim fiyat tutarı 1,915 TL’dir. Gelen fatura tutarı 356.311,34 TL’dir.
Yaptığımız sabit fiyat anlaşması sayesinde 1 ayda sağladığımız tasarruf miktarı 153.236,89 TL’dir.
PERPA B Blok olarak aldığımız tasarruf tedbirleri sayesinde Şubat 2021’de 215.148 KWH harcamışken Şubat 2022’de harcamamız 186.034,400 KWH’e düştü. Geçen yılın aynı dönemine oranla 29.133,600 KWH daha az tükettik.
Değerli maliklerimiz ve Perpalılar, ısıtma soğutma borç ve elektrik ödemelerinize yansıyan artışların PERPA B Blok yönetimi ile ilgisi olmadığını önemle belirtiriz. PERPA B Blok Yönetimi, Enerjisa ile yaptığı gibi kurumlarla iş birlikleri sağlayarak üyelerimizin avantajına olacak şekilde tasarruf için çalışmaktadır.
Şubat 2021, Ocak 2022 ve Şubat 2022’ye ait elektrik faturalarımızı www.perpa.com.tr internet sitemizden inceleyebilirsiniz.

1- Enerjisa Hakkında

Enerjisa Enerji A.Ş. olarak, elektrik dağıtımı ve satışından oluşan iki ana iş kolumuzu operasyonel mükemmellik odaklı yürütüyor; 14 ilde 10.1 milyon müşteriye ulaşarak yaklaşık 21 milyonu aşkın kullanıcıya dağıtım hizmeti sağlıyoruz. Aynı zamanda insan, teknoloji ve çözüm odaklı elektrik dağıtım yatırımlarımız ve operasyonlarımız sayesinde sürdürülebilirliğe önemli katkılar sağlıyoruz. Faaliyetlerimizi sürdürürken sektördeki yeni fırsatları da değerlendirerek ortaklarımıza, müşterilerimize, çalışanlarımıza, tedarikçilerimize ve topluma değer yaratmayı amaçlıyoruz.

Çatı şirketimiz olan Enerjisa Enerji A.Ş.* bünyesindeki Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş., İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş., Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş., Enerjisa Başkent Elektrik Perakende Satış A.Ş., Enerjisa İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Perakende Satış A.Ş., Enerjisa Toroslar Elektrik Perakende Satış A.Ş. ile elektrik dağıtımı ve perakende satışı ile ilgili faaliyetlerimizi ve Enerjisa Müşteri Çözümleri A.Ş. ile de müşteri odaklı pazarlama hizmetlerinin sağlanması, sektöre uygun ürün ve hizmetlerin geliştirilmesi, enerji yönetimi, enerji danışmanlığı gibi faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Enerjisa olarak elektrik endüstrisinin her alanında müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak ve yenilikçi çözümler üretmek en büyük hedeflerimizden biridir. Bu doğrultuda Nisan 2018’de elektrikli araç şarj istasyonları ağı kurulumu ve işletmeciliği alanında faaliyet gösteren ve bu alanda Türkiye’de pazar lideri konumunda bulunan Eşarj Elektrikli Araçlar Şarj Sistemleri A.Ş. hisselerinin büyük çoğunluğunun alımı Enerjisa tarafından tamamlanmıştır.

Kaynak

1- www.m.enerjisa.com.tr

Visited 22 times, 1 visit(s) today