Prof. Dr. Afif Sıddıki PERPA Ticaret Merkezi Enerji Harmanlama ve Geri Dönüşüm Projesi

Prof. Dr. Afif Sıddıki ekibi ile PERPA için Enerji Harmanlama ve Geri Dönüşüm Projesi üzerine çalışıyor.
Enerjinin üretilmesinden tüketilmesine kadar geçen süreçlerin iyileştirilmesi, geliştirilmesi ve hem doğaya hem geleceğe saygılı hale getirilmesi bir sorumluluk olmaktan ziyade artık zorunlu hale geldi.
Enerji harmanlama güneş, rüzgar, su enerjisi, doğal gaz gibi farklı enerji kaynaklarının aynı anda kullanımını içerir. Alanın ihtiyacı incelenir, alan parçalara ayrılarak hangi kaynağın nerede kullanılabileceği çözümlenir. Ve söz konusu alan için bilimsel çalışma sonucunda kullanılabilecek enerji kaynakları tespit edilerek harmanlama projesi gerçekleştirilir. Böylece hem doğa korunur hem de tasarruf sağlanır.
Humboldt Üniversitesi Berlin Elektronik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Afif Sıddıki, bilim insanlarından oluşan ekibi ile PERPA Ticaret Merkezi için enerji harmanlama çalışmasını yürütmeye başladı.
Prof. Dr. Afif Sıddıki, A/S Danışmanlık ve Mühendislik olarak PERPA B Blok 9. Kat No: 1491 bulunuyor.
Proje PERPA açık otoparkına konulan bir dorse ile başladı. Dorsenin üzerine güneş enerjisi panelleri yerleştirildi. PERPA B Blok güvenlik kulübesi bu panelden elde edilen enerji ile ısıtılmaya başlandı.
Proje ekibi PERPA’da harmanlama çalışması için güneş ve rüzgar enerjisi kullanımı ile ilgili ölçümler yapmaya ve projeyi geliştirmeye devam ediyor.
Prof. Dr. Afif Sıddıki, PERPA Enerji Harmanlama Projesini PERPA TV’ye anlattı.
Enerji Harmanlama ve Geri Dönüşüm Projesi nedir?
PERPA Ticaret Merkezi’nde Enerji Harmanlama ve Geri Dönüşüm Projesine İhtiyaç Var mı?
PERPA Enerji Harmanlama ve Geri Dönüşüm Proje Çalışması
Enerji Harmanlama ve Geri Dönüşüm Projesinin PERPA için avantaj ve dezavantajları neler?
Afif Sıddıki ve ekibinin bilim projeleri ve Gökabad Bilim Seminerleri için Tıklayınız:
http://as-danismanlikvemuhendislik.com/
https://www.youtube.com/gokabad

1- Afif Sıddıki Kimdir?

İTÜ Fizik Mühendisliği’nden lisans, Bilkent Üniversitesi Fizik Bölümü’nden Yüksek Lisans ve Würzburg Üniversitesi’nden doktora derecelerini aldı. 2010 senesinde Harvard Üniversitesi’ne “Ziyaretçi Profesör” olarak davet edildi. 2012’de İstanbul Üniversitesi Kuantum Teknolojileri Laboratuvarı’nı kurdu. Maltepe Üniversitesi’nde profesör olarak görev yapmaktadır.

Kaynak

1- bizdevallstars.com

Visited 21 times, 1 visit(s) today