HAKKIMIZDA NE ÖĞRENMEK İSTERSİNİZ?

PERPA TİCARET MERKEZİ NEDİR?

“PERPA, ÇAĞDAŞ TİCARETTE BİR YAŞAM BİÇİMİ, ULUSLARARASI ALANDA GÜVENİLİR BİR İMZA…”

1980’lerde İstanbul’da artan ulaşım sorunu, su ve hava kirliliği, Karaköy Limanı, Perşembe Pazarını da kapsayan bölgenin turizm alanı haline getirilecek olması sebebiyle Perşembe Pazarı’nın kaldırılmasına karar verildi. Bunun üzerine kurulan Perpa Yapı Kooperatifi, Perşembe Pazarı’nı uygun bir lokasyona taşıyabilmek için harekete geçti.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Perpa Yapı Kooperatifi Kurucular Kurulu arasında gerçekleşen görüşmeler sonucunda Kurucular Kurulu çok büyük bir başarıya imza attı. O dönemde bütün ticaret merkezleri şehrin dışına taşınırken, Perpa Kooperatifi Kurucular Kurulu, Şişli Okmeydanı gibi şehrin göbeğinde bir lokasyonda Perpa Ticaret Merkezi’nin kurulması onayını aldı. Böylece Perpa Yapı Kooperatifi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında 29 Temmuz 1986’da bir sözleşme yapıldı. Şişli Okmeydanı’nda 108.526 m2 arsa, kat karşılığı inşaat yapmak üzere Büyükşehir Belediyesi tarafından Perpa Yapı Kooperatifi’ne verildi.

PERPA TİCARET MERKEZİ tanıtım filmini izlemek için tıklayınız

PERPA TİCARET MERKEZİ NE ZAMAN FAALİYETE BAŞLADI?

PERPA, 1989 yılında dönemin başbakanı merhum Turgut Özal’ın açılışını yapmasının ardından faaliyete geçti. PERPA’da yaşam Kasım 1990’da başladı.

PERPA TİCARET MERKEZİ NEDEN BU KADAR ÖZEL?

Kökeni Bizans, Ceneviz ve Osmanlılar’a uzanan bir esnaf kültürü ve ticaret merkezi… Eski adı Orta Hisar olan Perşembe Pazarı’nın kalbi artık dünyanın en büyük monoblok gövdeli binası PERPA’da atıyor.
45 bin metre kare alan üzerine oturmuş 669 bin metre karelik bir bina, 13 kat, 38 km yol, 36 asansör, 24 yürüyen merdiven, 5 bin firma, 25 bin çalışan ve günde ortalama 40 bine yakın ziyaretçiyle PERPA, bugün İstanbul’un ve Türkiye’nin bir gurur abidesi olarak yükseliyor.
PERPA, doğal bir fuar alanıdır. Mekanik, hırdavat, elektrik, elektronik ve yan branşlarının dışında medikal, tekstil, tarım gibi birçok farklı sektör PERPA’da bir arada yer alır. Bu durum müşterilere piyasa araştırması yapma imkanı verir ve müşterilerin aradığını bulmasını da kolaylaştırır.

PERPA`NIN BİR KAPISINDAN GİRİP DİĞERİNDEN ÇIKTIĞINIZDA BİR FABRİKAYI BÜTÜN AKSAMLARI İLE KURABİLMEK MÜMKÜNDÜR.

PERPA ekonomimize katkı bakımından önemli bir rol oynar. 50 ilin ticaretinin toplamından daha büyük kapasiteye sahiptir. İstanbul’da ödenen verginin %18’lik kısmı PERPA’dan sağlanır.

PERPALI KİMDİR?

PERPA’lı olmak, her davranışıyla dürüst, güvenilir, örnek kişi olmak demektir. Ticaret ile ahlak, meslek ile doğruluk, sanat ile bilgelik PERPA’da buluşur. Rekabet güzeldir, ama komşuluk ve dayanışma daha güzeldir.

PERPA TV NEDİR?

Sanayi ve ticaretin kanalı PERPA TV, 2014 yılında kuruldu. PERPA TV; PERPA’da yaşam, gerçekleşen etkinlikler ve yönetim duyuruları hakkında haberler hazırlar.
Farklı ve yenilikçi bilim, teknoloji videoları yaratır.
Sanayi ve ticaret programlarını, pazar araştırmalarını duayen iş adamları ile birlikte hazırlar.
Çalışan sağlığı ve psikolojisi, iş güvenliği ve kalite, muhasebe ve vergi seminerleri yayınlar.
AR-GE, marka yaratma, kobi çalışmaları, enerji verimliliği, çevre koruyucu tasarımlar, farklı tasarım fikirlerini takip eder, videolar hazırlar.

PERPA TV NEDEN KURULDU?

PERPA TV’nin en önemli amaçlarından biri, PERPA firmalarının tanıtılması ve PERPA ruhunun anlatılmasıdır. Kobilerin kalesi PERPA, farklı sektörlerde etkin rol oynayan birçok önemli firmayı ve duayen iş adamlarını bünyesinde barındırır. Kobilerin bilimsel ve teknolojik yeniliklerden haberdar olmaları, ulusal ve uluslararası rekabet içinde yer alabilmeleri için bilgilendirici ve interaktif yayınlar sunar. İş güvenliği ve kalite, çalışan sağlığı ve psikolojisi, mevzuat konularında hazırladığı programlarla da işveren ve çalışanlar için güncel görsel bir bilgi deposu olarak çalışır. İnternet televizyonlarının, geleceğin televizyonculuğunu şekillendirdiği günümüzde PERPA TV, özgün ve kaliteli programları ile Türkiye’nin öncü web kanallarından birisidir.

PERPA TV’Yİ KİM KURDU, KİME AİTTİR?

PERPA TV, PERPA TİCARET MERKEZİ B BLOK YÖNETİMİ tarafından kuruldu. PERPA B BLOK KAT MALİKLERİ İKTİSADİ İŞLETMESİ’ne bağlıdır.

PERPA TİCARET MERKEZİ VE PERPA TV NEREDE, NASIL ULAŞIRIM?

Okmeydanı Şişli’de bulunan dev ticaret merkezi PERPA, ulaşım rahatlığıyla sadece yurt içinde değil yurt dışında da öncü niteliktedir. PERPA, Atatürk Havaalanı’na 20, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 10, Gebze’ye 30, Taksim’e 10 dakika uzaklıktadır. Perpa’nın TEM Devlet Karayolu ile bağlantısı vardır. Toplu taşıma araçlarıyla İstanbul’un her yerinden rahatça ulaşılabilecek olan PERPA, önünden geçen metrobüs hattının durağına da adını vermiştir.

PERPA B BLOK YÖNETİMİ Adres: PERPA TİCARET MERKEZİ Kat: 13 No: 2508 34384 Okmeydanı İstanbul
Ayrıntılı iletişim bilgileri için tıklayınız

PERPA TV ile iletişim kurmak için tıklayınız

Visited 389 times, 1 visit(s) today