İstanbul Vali Yardımcısı PERPA’yı Ziyaret Etti

Dr. Hasan Hüseyin CAN, PERPA Ticaret Merkezi B Blok ve PERPA Kooperatifi Başkanı Hacı DEMİR’e iadeiziyaret gerçekleştirdi.
İstanbul Vali Yardımcısı Sayın Dr. Hasan Hüseyin CAN, PERPA Ticaret Merkezi’ni ziyaret etti.
PERPA Ticaret Merkezi B Blok ve PERPA Yapı Kooperatifi Başkanı Hacı DEMİR, Şişli Kaymakam vekilliği sırasında İstanbul Vali Yardımcısı Dr. Hasan Hüseyin CAN’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunmuş ve kendilerini PERPA’ya davet etmişti.
İstanbul Vali Yardımcısı Dr. Hasan Hüseyin CAN PERPA Ticaret Merkezi’ne gelerek iadeiziyaret gerçekleştirdi.
Başkan Hacı DEMİR, İstanbul Vali Yardımcısı Dr. Hasan Hüseyin CAN’ı PERPA’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi.
Başkan Hacı DEMİR’e PERPA Yapı Kooperatifi Denetleme Kurulu Üyesi Ömer Cenk YAZAN ve PERPA B Blok Genel Müdürü Vehbi ÖZGÖZ eşlik etti.
İstanbul Vali Yardımcısı Dr. Hasan Hüseyin CAN, PERPA’yı gezerek PERPA esnafını dükkanlarında ziyaret etti.
PERPA A Blok Başkanı Hasan SEZGİN, PERPA Kooperatifi ve PERPA B Blok Yönetim Kurulu Üyesi Harun AĞIRBAŞ, PERPA Kooperatifi Denetleme Kurulu Üyesi Yusuf KORKMAZ da PERPA esnaf gezisinde İstanbul Vali Yardımcısı Dr. Hasan Hüseyin CAN’a eşlik ettiler.

1- İstanbul Vali Yardımcısı Sayın Dr. Hasan Hüseyin CAN Kimdir?

1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olmuştur. 1987 yılında kaymakamlık sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine girmiştir.

Dr. Hasan Hüseyin CAN, Çanakkale Bozcaada Kaymakam vekili, Malatya Akçadağ Kaymakamı, Adıyaman Tut Kaymakamı, Isparta Uluborlu Kaymakamı ve Ankara Haymana kaymakamı olarak görev yapmıştır. 2000-2002 yıllarında İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı, 2002-2009 yıllarında Mahalli İdareler Genel Müdür Yardımcısı, olarak görev yapan CAN, 2009-2014 yılları arasında İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği görevinde bulunmuştur. 3 Eylül 2014 tarihli müşterek kararname ile Kocaeli Körfez Kaymakamlığına atanmıştır.

Dr. Hasan Hüseyin CAN, Milli Güvenlik Akademisi tarafından üst düzey kamu görevlilerine dönük olarak düzenlenen eğitim proğramlarına, İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen kaymakamlık kursuna, diğer bakanlıklar, TODAİE, mahalli idare birlikleri, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve muhtelif sendikalarca düzenlenen eğitim kurs ve seminerlerine konferansçı/eğitimci olarak katılmıştır.

1990–1993 yılları arasında Malatya İnönü Üniversitesinde yüksek lisans ve 1993–1997 yılları arasında ise yine Malatya İnönü Üniversitesinde doktora yapmıştır. Doktora tezi “Türkiye’de Su Yönetimi ve Sınıraşan Sular”  konusundadır.

Dr. Hasan Hüseyin CAN’ın ağırlıklı olarak mahalli idareler olmak üzere, Türkiye’nin idari yapısı üzerine müşterek ve münferiden yayınlanan kitap ve makaleleri ile editörlüğünü yaptığı muhtelif yayınlar vardır.

Kaynak

1- www.korfez.gov.tr

 

Visited 23 times, 1 visit(s) today