PERPA Covid 19 Biontech Aşı Organizasyonu Başladı

PERPA Ticaret Merkezi Covid 19 Biontech Aşı Organizasyonu başladı. Aşı organizasyonu Şişli Kaymakamı Ali Fuat Türkel ve Şişli Sağlık Müdürü Dr. İbrahim İlker Kalkavan’ın değerli katkılarıyla, Şişli İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Perpa Ticaret Merkezi Temsilciler Üst Kurulu tarafından düzenleniyor.

22 Haziran 2021 Salı saat 10:00’da başlayan organizasyon 25 Haziran 2021 Cuma günü saat 16:00’ya kadar devam edecek.

Şişli İlçe Kaymakamı Ali Fuat Türkel, PERPA Kooperatifi ve PERPA B Blok Başkanı Hacı Demir, PERPA A Blok Başkanı Hasan Sezgin, PERPA Kooperatifi ve PERPA B Blok Başkan Yardımcısı Osman Arman, Şişli İlçe Sağlık Müdürü Dr. İbrahim İlker Kalkavan, PERPA B Blok Genel Müdürü Vehbi Özgöz aşı organizasyon açılışında yer aldı.

Organizasyon 22 – 25 Haziran 2021 tarihleri 10:00 – 16:00 saatleri arasında PERPA B Blok 13. kat No: 2278 Mithat Yümlü Toplantı Salonunda devam edecek.

Faz 1 ve faz 2 Covid 19 aşı hakkı olan bütün PERPA firmaları ve çalışanları randevu almadan PERPA Ticaret Merkezi’nde Biontech Covid 19 aşısı olabilecekler.

Aşı olmak için imzalı aşı onam formu gerekmektedir. Formu indirmek için link:

 

BioNTech

Almanya merkezli halka açık biyoteknoloji şirketi. Çeşitli hastalıkların tedavisi için hastaya özgü yaklaşım ile aktif immünoterapiler üretmektedir. Kanser immünoterapisi için mRNA tabanlı ilaçlar, bulaşıcı hastalıklar için aşılar ve nadir hastalıklar için protein tedavileri geliştirmektedir.[1]

2008’de Almanya’nın Mainz kentinde Türk-Alman bilim insanları Uğur Şahin ve Özlem Türeci tarafından kurulmuştur. Ağustos 2018’de influenzanın önlenmesine yönelik mRNA tabanlı aşı geliştirme çalışmaları için Pfizer ile işbirliğine gitmiştir. 2019 yılında HIV ve tüberküloz aşı çalışmaları için Bill & Melinda Gates Vakfı ile anlaşmaya varmıştır. 2020 yılında SARS-CoV-2 virüsüne karşı COVID-19 aşısı üretebilmek amacıyla Pfizer ve Fosun ortaklığıyla aşı çalışmalarına başlamıştır. BNT162b2 aşı çalışmaları şu anda 3. fazda devam etmektedir.

020 yılında koronavirüs pandemesiyle birlikte şirket, ilaç devi Pfizer ile SARS-Cov-2 aşısı geliştirmek için bir anlaşma yaptı. Yapılan açıklamaya göre geliştirilen aşının başarı oranı %95 civarlarındadır.

Kaynak

1- tr.wikipedia.org

Visited 12 times, 1 visit(s) today