Horlama Önleyici Bant

Horlama Önleyici Bant Snorelax

Yeni nesil horlama önleyici bant horlamaya çözüm olabilecek mi? Horlama birçok sorun ve hastalığı beraberinde getiriyor. Baş ağrısı, konsantrasyon eksikliği, huzursuzluk, düşük verimlilik, beyin ve kalp üzerinde zararlı etkiler horlama etkileri arasında.

Horlama nedir?

Uyurken çene kası gevşer, geriye kayar ve ağız açılır. Ağızdan nefes almak küçük dil ve boğazdaki yumuşak dokuyu şiddetle titreştirir. Böylece horlama başlar. Kasların gevşemesi ile yumuşak doku solunum yoluna doğru kayarsa, solunuma engel olur ve uyku apnesi gerçekleşir. Horlayan kişi derin uykuda alması gereken besleyici uykuyu alamaz. Her sabah kendisini yorgun ve uykulu hisseder.

Horlama nedenleri çeşitli

Horlama sesi de horlayan kişiyle aynı odada uyuyan kişileri zor durumda bırakıyor. Horlama boşanmaya neden olabiliyor. Horlama aparatı, horlama bandı, horlama ameliyatı, horlama protezi, horlama ilacı gibi birçok seçenek horlama kesici olduğunu iddia ediyor. Horlayan kişi ile aynı odada kalanlar da uykusuzluğun getirdiği benzer problemlerle karşılaşıyor. Horlamayı engelleyeceğini iddia eden birçok ürün var.

Uykuda horlama sorunu nasıl giderilir?

Snorelax isimli ürün horlama tedavisi sunduğunu iddia ediyor. Ürün iki adet banttan oluşuyor. Yüze yerleştirilen bantlar çenenin uykuda normal pozisyonda durmasını sağlıyor. Geri kaymayan çene hava yolunu tıkamadığı için horlama olmuyor. Ürün yüzde yüz pamuk ve geri dönüştürülebilir. Kickstarter’da geliştirilme için gerekli bağışı topladı. Geliştirme sürüyor.

Daha çok akıllı tasarım mı? Tıklayınız

Visited 52 times, 1 visit(s) today