Perpa B Blok Enerji Kimlik Belgesi’ni Aldı

Perpa B Blok, enerji kimlik belgesine kavuştu.

Türkiye 5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ve Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği ile binalarda enerji kaynaklarının verimli kullanılmasını, enerji israfının önlenmesini sağlamayı amaçlıyor. Bu doğrultuda binaların enerji verimliliği test edilerek Enerji Kimlik Belgesi veriliyor.

1 Ocak 2011 tarihinde yeni binalar için yürürlüğe giren Enerji Kimlik Belgesi zorunluluğu, 2 Mayıs 2017 tarihinde mevcut binalar için de zorunlu hale geldi. Bu tarihten sonra Enerji Kimlik Belgesi olmayan binaların değeri düşmeye enerji kimlik belgesine sahip binaların değeri iki kat artmaya başladı.

Dünyamızın ve Türkiye’mizin koşullarını göz önünde bulunduran Perpa B Blok Yönetimi enerji verimliliğini ve Enerji Kimlik Belgesini dev ticaret merkezi Perpa’da sağlayabilmek için 2014 yılında çalışmalarına başladı. Bu kapsamda 4 borulu fan coil merkezi ısıtma soğutma sistemi kurulup devreye alındı.

Perpa B Blok, yenilenebilir enerji kullanım oranı yüzde sıfır olmasına rağmen, ısıtma soğutma sisteminin kalitesi nedeniyle soğutma A sınıfı, ısıtma B sınıfı olmak üzere toplamda B sınıfı enerji kimlik belgesine sahip oldu.

Visited 13 times, 1 visit(s) today