Hırsızlara Karşı Evdeyiz Hissi Veren Cihaz

Hırsızlara Karşı Evdeyiz Hissi Veren Cihaz

Hırsızlara Karşı Evdeyiz Hissi Veren Cihaz Kevin. Kevin, evde insan varmış gibi davranan bir loT (nesnelerin interneti) cihazı. Nesnelerin interneti nedir? Nesnelerin interneti, fiziksel nesnelerin birbirleriyle ya da daha büyük sistemlerle bağlantılı olduğu iletişim ağı anlamına geliyor. Nesnelerin interneti projeleri ile hırsızlardan korunma yöntemleri arasına son teknoloji ürünler dahil oluyor.

Kevin, Hırsızlardan Nasıl Koruyor?

Kevin ışık oyunları, gölge efektleri ve sesleri kullanıyor. Böylece evde insanların olduğu izlenimini yaratıyor. Cihazı oturma odası, mutfak ya da koridor gibi herkesin kullanımına açık bir odaya yerleştir . Cihazı aç ve evden çık. Kevin, 5 dakika içinde çalışmaya başlıyor.

Uzaktan da kontrol edilebilir

Kevin, akıllı cihaz uygulaması sayesinde uzaktan da kontrol edilebiliyor. Uygulamayı kullanarak evin içinde istenen ortam yaratılabiliyor. Evde futbol ya da aksiyon filmi izleyen bir aile simülasyonu gibi. Yer, zaman, dil, hava durumu, ev tipi gibi farklı özellikler arasından seçim yapılarak simülasyon daha da gerçekçi hale getirilebiliyor. Cihazda henüz sadece İngilizce ve Almanca dilleri mevcut. İsviçreli Mitipi firmasının ürettiği kickstarter projelerinden üretim aşamasında.

Daha fazla akıllı tasarım mı? Tıklayınız

Visited 17 times, 1 visit(s) today