Tunceli Sanayici ve Girişimcileri Derneği PERPA Ziyareti

Tunceli Sanayici ve Girişimcileri Derneği, PERPA Ticaret Merkezi B Blok ve PERPA Yapı Kooperatifi Başkanı Hacı DEMİR’i ziyaret etti. Ziyarette TUSGİD Başkanı Cem Haydar BEKTAŞ ve Yönetim Kurulu Üyesi Hakan AŞAM yer aldı. Başkan Hacı DEMİR’e, PERPA Ticaret Merkezi B Blok ve PERPA Yapı Kooperatifi Başkan Yardımcısı Mürsel CÖMERT ve PERPA Ticaret Merkezi B Blok Genel Müdürü Vehbi ÖZGÖZ eşlik etti. TUSGİD, Başkan Hacı DEMİR’e plaket takdiminde bulundu. Başkan Hacı DEMİR, PERPA Kooperatifi tarafından hazırlatılan Perşembe Pazarı ve PERPA’nın tarihini anlatan “Perşembe Pazarı” kitabını Tunceli Sanayici ve Girişimcileri Derneği’ne hediye etti.
TUSGİD hakkında bilgi almak için TIKLAYINIZ
Haberi PERPA Portalında incelemek için TIKLAYINIZ

1- TUSGİD Hakkında

Kısa adı TUSGİD olan Tunceli Sanayici ve Girişimcileri Derneği merkezini Ümraniye’ye taşıyarak değişimin ilk işaretini verdi. Cem Haydar Bektaş, İstanbul’da Tuncelili girişimci işadamlarını aynı çatı altında buluşturarak daha güçlü dayanışma hedefliyor.

TUSGİD olarak; Türkiye’nin dört bir yanında istihdam yaratacak yatırımlara önem veren bir yapı olduklarını kaydeden Bektaş, “İlimizin yatırım ve istihdam açısından geri bırakılmasının elbette bir kader olmadığı bilinciyle hareket ediyoruz. Sosyo ekonomik yapısı bakımından zenginliği bozulmamış doğası ile ilimizin eşsiz bir turizm potansiyeline sahip olduğunun farkındayız ve bu farkındalığı daha çok ön plana çıkarmakta kararlıyız. Turizmin yanı sıra ilimizi kalkındıracak hamleler arasında organik tarım, hayvancılık, balıkçılık ve arıcılık gibi alanların geldiğini de iyi biliyoruz ve bu yönde de çalışmalar hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yine sağlık açısından zengin bir konuma sahip olan Tunceli’nin termal turizminde de gelişmesi için hedefleri olduğunu kaydeden Bektaş; “Tuncelimiz her açıdan zengin potansiyel ve insan gücüne sahip. Tüm bu değerleri ortak paydada buluşturan TUSGİD’in daha büyük örgütlenmeyle daha güçlü bir yapıya kavuşacağına ve bu hedeflerine daha kolay ulaşacağına olan inancıyla kolları sıvadık. TUSGİD, başaracağı işlerle önümüzdeki süreçte sürekli gündemde olacak. Hemşerilerimiz başta olmak üzere herkese yeni dönem mesajımız şudur: bizi izlemeye devam etmekle kalmayın gelin bir omuz da siz verin…” şeklinde konuştu.

Kaynak

1- www.cumhuriyet.com.tr

Visited 22 times, 1 visit(s) today