Sarıyer İmam Hüseyin Cemevi PERPA Ziyareti

Sarıyer İmam Hüseyin Cemevi, PERPA Ticaret Merkezi B Blok ve PERPA Yapı Kooperatifi Başkanı Hacı DEMİR’i ziyaret etti.
Ziyarette Sarıyer İmam Hüseyin Cemevi Başkanı Musa ÖZCAN, Başkan Vekili Haşim ŞANLI, Alevi Dedesi Hüsnü AYDIN, Yönetim Kurulu Üyesi Ferhat ERKOL yer aldı.
Başkan Hacı DEMİR’e, PERPA Ticaret Merkezi B Blok ve PERPA Yapı Kooperatifi Başkan Yardımcıları Osman ARMAN ve Mürsel CÖMERT, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hasan AKDEMİR, PERPA Ticaret Merkezi B Blok Genel Müdürü Vehbi ÖZGÖZ, İranlı Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı (İSİAD) Saeid Mohammad JAN eşlik etti.
Başkan Hacı DEMİR, Sarıyer İmam Hüseyin Cemevi’ni PERPA’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.
Sarıyer İmam Hüseyin Cemevi, Başkan Hacı DEMİR’e Ali Rıza UĞURLU Dedenin anılarını anlattığı “Sürgün” kitabını hediye etti. Başkan Hacı DEMİR, PERPA Kooperatifi tarafından hazırlatılan Perşembe Pazarı ve PERPA’nın tarihini anlatan “Perşembe Pazarı” kitabını Sarıyer İmam Hüseyin Cemevi’ne hediye etti.
İSİAD Başkanı Saeid Mohammad JAN, Sarıyer İmam Hüseyin Cemevi’ne Fazlullah KUMPANI’nin “Hz. Ali Kimdir?” kitabını hediye etti.

1- Sarıyer İmam Hüseyin Cemevi Hakkında

Cem Vakfı Sarıyer eski şube başkanı Ebu Zeyit Kral ve Yönetim Kurulu üyeleri, 10.09.2013 tarihinde Cem ve kültür evi inşaatına başlamış, 10.06.2015 tarihinde kısa zamanda tamamlayarak hizmete açmışlardır. SARIYER İMAM HÜSEYİN CEM VE KÜLTÜR EVİNİN yapılmasında manevi emeği geçen Ebu Zeyit Kral ve Yönetimine, Maddi ve manevi emeği geçen ve destekleyen SARIYER BELEDİYE BAŞKANI ŞÜKRÜ GENÇ’E ve Ekibine, Mimar ve Başkan yardımcısı Gökan Zeybek’e, Başkan yardımcısı Sevgi Atalay’a ve maddi katkıları olan diğer canlara,  bu güzel Cemevini yapıp, yaptırdıkları için Teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ayrıca, Sarıyer Belediyesi Meclis Üyelerine ve İBŞB Meclis Üyelerine de arsa tahsisi yaptıkları için teşekkür ederiz. 10 Ekim 2015 tarihinde    Cumhuriyet Mahallesi,  Araba Yolu Cd. No:22, 34457 Sarıyer/İstanbul adresinde 3120 metre karelik kapalı alan üzerine  6 katlı cem ve Kültür evi yapılarak için de  Cemevi, Konferans Salonu ,Yemekhane,Cenaze hizmet birimi,Cenaze alanı, Kütüphane, Kurs sınıfları tüm yönetim birim odaları ve  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Hizmet birimi yer almaktadır.

Bu Cemevi; bulunduğu Tarabyaüstü , Cumhuriyet Mah. Sakinlerinin rızası alınarak yapılmıştır. SARIYER İMAM HÜSEYİN CEMEVİ YÖNETİM KURULU

Sarıyer İmam Hüseyin Cemevi hakkında ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ

Kaynak

1- www.sariyercemevi.org

Visited 52 times, 1 visit(s) today