Kosova Ticaret Odası Perpa’da

Kosova İstanbul Başkonsolosu ve Kosova Ticaret Odası Başkanı ekipleriyle Perpa Ticaret Merkezi’ni ziyaret etti.

Perpa Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Yümlü, Kosova Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Rrahim Morina, Kosova Ticaret Odası Başkanı Safet Gerxhaliu ve ekiplerini Perpa’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

Kosova Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Rrahim Morina Perpa Ticaret Merkezi’ni ve çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirtti. Morina, iki ülke arasındaki ticari ilişkilerinin yoğunluk kazanmasını arzu ettiklerini ifade etti. Kosova ve Perpa arasında çalışan pek çok şirket olduğunu söyleyen Morina karşılıklı daha çok yatırım konusunda işbirliklerinin arttırılmasını arzu ettiklerinin altını çizdi.

Kosova Ticaret Odası Başkanı Safet Gerxhaliu Türkiye Cumhuriyeti’ne saygısından dolayı ayakta konuşmak istediğini belirterek Türkiye’ye Kosova’ya destekleri için teşekkür etti. Türkiye’nin ticaret için çok güçlü bir ülke olduğunu söyleyen Gerxhaliu, Türk malı ürünleri daha çok Kosova’da görmek istediklerini, Türkiye’nin Kosova pazarında daha etkin olmasını arzu ettiklerini ifade etti.

Kosova Ticaret Odası, Perpa firmalarını 15 – 18 Haziran 2017 tarihleri arasında Kosova Priştina Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan ve 12 Balkan ülkesinin katılacağı ITF BALKAN 2017 Uluslararası Ticaret Fuarı’na davet etti.

Visited 8 times, 1 visit(s) today