PERPA B Blok Yönetiminden Kiralık Ofis

PERPA B Blok Yönetiminden Kiralık Ofis
13. Kat No: 2550 / 30 m2
Ayrıntılı bilgi için PERPA B Blok Yönetimi ile iletişime geçiniz: 02122211340
Son teklif verme tarihi: 30 Nisan 2021 Cuma
Saat: 15:00

Ofis Nedir?

Ofis, bir işletmeyi veya bir hizmeti yönetmek üzere organizasyonal faaliyetlerin yapıldığı alandır. Bu alan birkaç metrekare olabileceği gibi yüzbinlerce metrekare de olabilir. Ofis binaları amaca uygun olduğu sürece her yerde inşa edilebilir.

Sınıflandırma

Bina Sahipleri ve Yöneticileri Kuruluşu (İngilizce: Building Owners and Managers Association veya kısaca BOMA) ofis alanlarını üç kategoriye ayırır.

 • A Sınıfı: BOMA’ya göre A sınıfı ofis binaları en prestijli yapılar olup, bölgedeki ortalama kira bedelinin çok üzerinde değere sahiptirler. Bu sınıftaki ofislere ulaşım kolaydır ve mekanlarda yüksek kalitede mimari ve iç mimari malzemeler ve son teknoloji kullanılır.
 • B Sınıfı: BOMA’ya göre bu sınıftaki ofisler ortalama ofis kira bedeline kiralanıyor olup, hitap ettiği grup da oldukça geniştir. Bu ofisler yeterli fonksiyonlara sahip olup; mimari ve iç mimari malzemeleri bulunduğu bölge için iyidir.
 • C Sınıfı: BOMA’ya göre bu sınıftaki ofisler kullanıcıların ihtiyaçlarını bölgedeki ortalama kira bedelinin altında veren yerlerdir.BÜRO NE DEMEK?

   

  Büro kelimesinin ilk anlamı resmi dairedir. Bu kelime günümüzde daha çok ofis ve yazıhane anlamında kullanılır. Bürodaki mali ve idari işlemlerden sorumlu kişilere ise büro sorumlusu denir. Ofise yapılan başvuruları değerlendirmek, mali kayıtları bilgisayara aktarmak ve gelen müşterileri karşılamak, büro sorumlusunun görevleri arasında yer alır. Büro kelimesi dilimizde sıklıkla karşımıza çıkan sözcükler arasındadır.
  Büro, Fransızca dilinden Türkçe’mize geçmiştir.
  TDK’ye göre büro kelimesi ise şu anlama gelmektedir:

  – Çalışma odası, yazıhane
  – Danışma ve yazı işlerinin yürütüldüğü iş yeri
  – Bölüm, şube
  – Yazı masası

  Büroda Ne İş Yapılır?

   

  Büro ofis anlamına geldiği için bürolarda ofiste yapılabilecek her iş yapılabilir. Büroda yapılan işlerden bazıları şunlardır:

  1- Mimarlık

  2- Emlakçılık

  3- Proje sorumlusu

  4- Reklamcılık

  5- Danışmanlık

  6- Memuriyet

  7- Turizm

Büro kelimesinin ingilizcesi

[Burco] n. büro, ofis;
acente , franchise yazı masası, büro
adj. büro, masa, büro  Köken
: Fransızca

Kaynak

www.nedir.com