Araçlar, açık otoparkta 1 ay içerisinde, sabit ve sürekli olarak, 7 günden fazla bırakılamaz. Bir defaya mahsus otoparkta 7 gün sabit kalan aracın en az 1 gün dışarda kalması gerekir. Yapılan kısa süreli çıkışlar kabul edilmez. Açık otoparkta 7 günden fazla sabit kalan araçlara yönetim kurulu tarafından belirlenen ek ücret tarifesi 2019 yılı için günlük 20 TL’dir. Yapılan tebligattan sonra 3 iş günü içerisinde ödemesini yapmayan abonelerin kartları kapatılır.

Kapalı otoparklarda gece 10’dan sabah 6’ya kadar G1, G2, G3 otoparkları ile 4,7 ve 10. katlarda araç bırakılamaz. Gece otoparklarda kalan abonelerden 20.-TL ücret alınır. Biletli araçlardan da bilet ücreti alınır ve 20.- TL gece kalma tarifesi uygulanır.

Zorunlu hallerde 9 gün süreyle Yükleme-1 ve Yükleme-2 alanlarında kalmasına müsaade edilen abone araçların, 9 günlük süre dolmadan otoparktan çıkış yapıp yeniden otoparka giriş yaparak yeni bir 9 günlük park halinden istifade etmek istemelerine izin verilmez. İlk giriş tarihi dikkate alınarak ücret tarifesi uygulanır.

Açık ve kapalı otoparklarda, güvenlik sebebiyle otopark merkezine kaydettiğiniz plaka ile giriş – çıkış yapınız. Otopark merkezi sistemine kayıtlı olmayan plaka ile giriş yaptığınızda çıkış noktasında bilet ücreti tarifesi uygulanır. Kapalı otoparklarda plakası kayıtlı olmayan gece kalan araçlar, güvenlik tarafından kelepçelenir. Açık otoparklarda 7 günden fazla kalan ve plakası kayıtlı olmayan araçlar kelepçelenir.

Açık 1 ve Açık 2 otoparklarına kamyon ve kamyonet türü araçların girmesi yasaktır. Bu tür araçların Açık 3 otoparkını kullanmaları zorunludur.

Abone müracaat formundaki adres, araç ve plaka gibi bilgilerin değişmesi halinde, otopark merkezlerine bildiriniz.

Açık otoparklarda 2019 yılı için kartını kaybedenlere 25 TL + KDV, biletini kaybedenlere 30 TL+KDV tarife uygulanır. Kapalı otoparklarda 2019 yılı için kartını kaybedenlere 25 TL, biletini kaybedenlere yükleme boşaltma alanlarında 40 TL, kapalı garajda 35 TL tarife uygulanır.

Açık ve kapalı otoparklarda süresi dolan aboneler en fazla bir gün daha otoparkları kullanabilirler. Bir sonraki gün süresi dolan aboneden bilet ücreti alınır.

Araçlar içeri girdiği biletle veya abone kartı ile çıkış yapabilir, bir başka aracın bileti ya da abone kartı kullanılamaz. Bir aracın arkasından veya bariyer açıkken bilet almadan giren araçlara kayıp bilet ücreti tarifesi uygulanır.

Aracınızın içinde değerli eşya bırakmayınız. Araçlarda meydana gelecek zarardan ve kaybolan eşyalardan otopark işletmeleri sorumlu değildir.

Kapalı otoparklara LPG’li araçlar giremez.

Engelli otopark alanlarına park etmeyiniz. Bu alanlara park edenlere cezai işlem uygulattırılır.

Uzaktan okumalı otopark kart sistemi kapalı otoparklarda deneme aşamasındadır. Kısa bir süre sonra açık otoparklarda da denenmeye başlanacaktır. Yeni teknoloji sistem sayesinde otoparklara girişler ve çıkışlar hızlanacaktır.

Açık otoparklarla ilgili kurallar PERPA Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu kararları ile belirlenmektedir. Kararların takibi PERPA Yapı Kooperatifi Genel Müdürlüğü (PERPA B Blok Yönetimi) tarafından yapılmaktadır.
Kapalı otoparklarla ilgili kurallar PERPA Üst Kurul Yönetim Kurulu kararları ile belirlenmektedir. Bu kararların takibini Üst Kurul Genel Müdürlüğü Otopark Merkezi yapmaktadır.
Otopark abonelerimizin kurallara uymalarını rica ederiz.

Visited 62 times, 1 visit(s) today

PERPA Açık ve Kapalı Otopark Kuralları