Enerji Verimliliği ve Isı Tasarrufu Sektörü II

İSTA Enerji Hizmetleri Satış Direktörü Mustafa Bekir Akdoğan Enerji Verimliliği ve Isı Tasarrufu Sektörü hakkında bilgi vermeye devam ediyor.
İSTA’nın enerji verimliliği ve ısı tasarrufu sektörüne katkılarını anlatan Akdoğan: “İSTA, son teknoloji olan radyofrekans, GSM teknolojisini kullanıyor. İSTA GSM teknolojisi tüketiciye birçok avantaj sağlar” diyor.
Programda “Küresel ısınma gerçeği, Türkiye’de enerji verimliliği ve ısı tasarrufuna bakışı değiştirdi mi?” sorusuna cevap aranıyor.
Akdoğan: “Yönetmelik gereği mevcut binaların yeni sisteme geçiş süresi 2012’de doldu. Yeni sisteme geçmeyenlere cezai işlem uygulanmayınca sektörün gelişimi yavaşladı. Enerji verimliliği ve ısı tasarrufu Türkiye’de yeni bir sektör” diyor.
Enerji Verimliliği ve Isı Tasarrufu Sektörü’nde Çin malı sorunu da programda ele alınıyor. Akdoğan: “Yanlış ölçüm yapan Çin malı sayaçlar sektöre zarar veriyor. Türkiye’de, yanlış ölçüm yapan cihazlarla ilgili şikayette bulunabileceğiniz bir kuruluş yok” diyor.
“Enerji verimliliği ve ısı tasarrufu cihazlarını alırken nelere dikkat etmeli?” sorusu üzerine Akdoğan: “Cihazlar takıldıktan sonra daire sakinlerinin kullanımı başlayınca cihazların ve firmanın kalitesi ortaya çıkar. Türkiye’de çok ciddi bir sayaç değişim talebi var” diyor. Akdoğan, İSTA’nın önümüzdeki dönemler için projelerini de paylaşıyor.

Visited 19 times, 1 visit(s) today