Deep Web Nedir?

Deep Web Hakkında Her Şey

Deep Web hakkında her şey PERPA TV mini belgeselinde. Deep web nedir? Deep web katmanları, deep web seviyeleri, karanlık internet, deep internet, dark web, deep web aşamaları, deep web amacı, bitcoin, kripto para, kripto para birimleri, kripto para alımı, deep web browser, deep web siteleri, deep web linkleri en çok arananlar ve merak edilenler arasında. Biz de sizler için deep web araştırdık.

Deep Web Yani Karanlık İnternet Nedir?

Darkweb’in mucidi ABD hükümeti. Ancak onlar karanlık internet tabiri yerine anonim internet ya da Tor demeyi tercih ediyorlar. Tor, sağladığı çevrimiçi anonimlik ile kullanıcının çevrimiçi faaliyetlerinin izlenmesine engel oluyor ve gizliliğini de en yüksek derecede koruyor. ABD ulusal güvenlik teşkilatı, Amazon, Google gibi büyük kurum ve şirketler tarafından kullanılıyor. Yani özünde karanlık internet kişisel verileri korumak amacıyla ortaya çıktı. Baskıcı rejimlerde sansürü aşıp sesini duyurmak isteyen halk, saldırıya uğrayıp yardım arayan mağdurlar için de bir sığınak haline geldi. Ancak bir süre sonra kötü niyetle kullanılmaya çok uygun olduğu anlaşıldı.
Karanlık internete girmek için Tor Browser gibi değişik Proxy ayarları, vekil sunucular, farklı donanımlar ve yazılımlara ihtiyaç var. Dark web’e girdikten sonra ilerleyebilmek içinse internet ve yazılımlar konusunda iyi seviye bilgiye sahip olmak gerekiyor. Kısacası dark web girmeyi başarabilen herkesin erişimine açık ancak çok dikkatli olmak gerekiyor. Ne kadar internet canavarı da olsanız hiç farkında olmadan uygunsuz sitelerin içerisinde kaybolabilirsiniz. Kimliğiniz ve bütün malınız ele geçirilebilir. Fiziksel güvenliğiniz tehlikeye girebilir. Bir yanlış anlaşılmayla kendinizi hapiste bile bulabilirsiniz.

Karanlık internet hangi amaçlarla, kimler tarafından kullanılıyor?

İş arayan kiralık katiller, organ karaborsası, kadın ve uyuşturucu ticareti, çocuk pornosu, para karşılığı izlenebilen işkence, tecavüz ve adam öldürme videoları, kara para aklama, sahte evrak düzenleme, silah kaçakçılığı, çalıntı kredi kartı bilgileri, evde bomba ve kimyasal uyuşturucu yapım dersleri, kiralık hackerlar, tanınmış kişilerin özel görüntüleri ve sırları, terör grupları ve bu gruplara giriş kanalları…

Daha çok konu hakkında her şeyi bilmek ister misiniz? Tıklayın

Deep Web‘in filmi bile yapıldı.

Visited 20 times, 1 visit(s) today