Açık Otoparklar Yeni Güvenlik Kulübeleri

2020 döneminde açık 3 otoparkında bulunan güvenlik kulübesi yenilenmişti. 2021 döneminde açık 2 açık otoparkında bulunan güvenlik kulübesi de yenilendi.
Artık eskimiş olan kulübenin yerine konulan yeni kulübe modern, estetik görünüme sahip ve kulübenin içinde çalışacak personel için kullanışlı.
PERPA B Blok Yönetimi, güvenlik kulübelerini kendi tasarlayıp yaptı. Kulübelerin kasası demir profilden yapılıp yanmaz betopan ile kapatılarak darbelere ve yangına dayanıklı hale getirildi. Yalıtım için de xps köpük kullanıldı. Böylece kulübenin içinin sıcak kalması sağlandı. Kulübenin ön tarafında geniş açılı konfor cam kullanıldı. Böylece personelin otoparkı ve araçları daha geniş açıyla görmesi sağlandı.
Açık otoparklara led ışıklı tarife tabelaları yerleştirilerek modern görünüm tamamlandı.

1-Güvenlik kulubesi nedir?

Özellikle son yıllarda her geçen gün daha çok büyüyen güvenlik sistemlerinde ihtiyaç duyulan, belirli ihtiyaçların ve hizmetlerin en iyi şekilde sağlanabilmesi için gereken kapalı alan ihtiyacı, çeşitli kabin dizaynlarının gelişmesine neden olmuştur. Bu kapalı alanların, güvenlik, konfor ve çevreye saygılı olmalarının yanında, temel olarak kullanım amacına uygun özelliklere de sahip olması gereklidir.
Prefabrik yapı ailesinin estetik, şık ve dayanıklı şehir mobilyası olan bu kulübeler, bütçeye ve isteğe göre geniş bir malzeme seçeneği sunmaktadır. Kulübeler kullanım olarak daha ziyade güvenlik personeli ve iş yeri bekçilerinin ofis ve barınma ihtiyacını sağlamakla birlikte büfe kabini, gişe kabini, ziyaretçi bekleme odası gibi farklı amaçlarla da kullanılmaktadır. Bu kapsamda kullanıcılar tarafından güvenlik kabini, güvenlik kulübesi, bekçi kulübesi, mobo kabin, bekçi kabini, modüler kabin olarak adlandırılmaktadır. Tasarım ve montajındaki parçalı ve modüler özelliğinden dolayı da (aynı montaj sistemi ve panellerle farklı büyüklükte ebatlandırılabilme) modüler kabin adını almaktadır.

Kulübelerin sistemlerinin son yıllarda kullanıldığı yeni bir alan ise mobil – portatif tuvalet ve duş kabinlerdir. Açık arazi çalışmaları, inşaat şantiyeleri, plaj park bahçe gibi büyük sosyal tesislerde çok faydalı ve kullanışlı ürünlerdir. Bu kulübeler sağlamlık ve taşınabilirlik özelliği sebebiyle birden çok mekanda uzun süre hizmet verebilirler.
Kulübeler yaşam alanı olarak kullanıma uygun şekilde tasarlanmaktadır. Gerek ısı yalıtımı gerek ise içerisine eklenebilen wc-duş-mutfak gibi özellikler ile konforlu bir ortam sunmaktadır. Bu kulübeler son yıllarda birçok sektörde kullanım alanı bulmuştur.

1- www.ympprefabrik.com/

Visited 18 times, 1 visit(s) today