PERPA B Blok Merdivenlerine Kaymaz Bant Uygulandı

PERPA B Blok Yönetimi, sorumluluk alanı içerisinde bulunan merdivenlerin hepsine 50 mm genişliğinde kaymaz bant uygulaması gerçekleştirdi.
Uygulama, merdivenden kayma ve düşmeleri engelleyebilmek amacıyla yapıldı.
PERPA B Blok üyeleri ve esnafımızın PERPA B Blok yönetiminden talebi doğrultusunda çalışma organize edildi.

1- Kaydırmaz bant nedir?

Sağlam, estetik ve uzun ömürlü bir kullanım ortaya çıkardığı için bilhassa zeminlerde dekoratif uygulama gerçekleştirilen mermerin en büyük sıkıntılarından birisi ise kaygan bir zemin oluşturmasıdır. Islak malzemeler ile temizlik gerçekleştirildiğinde, su döküldüğünde veya nem ile karşılaştığında mermer kaygan bir hale gelir. Düşme ve yaralanma gibi riskler konusunda da sert sonuçlar ortaya çıkarabilen bu zeminlerde mermer kaydırmaz bant kullanımı bu endişelerin önüne geçmekte yardımcı olabilir.

2- Mermer Kaydırmaz Bant Nasıl Kullanılır?

Genellikle merdiven gibi basamaklı noktalarda tehlikeleri önlemek için mermer kaydırmaz bant kullanmak istendiğinde, öncelikle farklı marka ve kalitelerde bant seçimleri gerçekleştirebilirsiniz. Tercih ettiğiniz bu bant ürününü kendiniz de uygulayabileceğiniz gibi profesyonel bir şekilde mermer dekorasyon uygulamasını gerçekleştirmiş olan şirketimizden de ürün temin ederek uygulama talep edebilirsiniz.

Genellikle firmamız tarafından mermer merdiven ve zemin uygulamaları gerçekleştirildikten sonra ayak temasının en çok olabildiği noktalara kaydırmaz bant yapıştırma işlemi sağlanır. Ev içerisinde, ofis ve apartman gibi noktalarda mermer basamaklar ve merdivenler uygulandıktan sonra da mutlaka bu bantlar ile kayma tehlikesi bulunan bölgelerde güvenlik önlemleri gerçekleştirilir.

Bir makara üzerinde belirli bir metraj boyutu ile temin edilmiş olan ve kalınlığı belirli bir boyutta standart olarak üretilen bu bant, çok kolay şekilde uygulanabilir. Bandın bir tarafı mermere çok sağlam bir şekilde yapışacak özelliğe sahip olmakla birlikte öbür tarafı ise keçe tarzı kaymayı önleyecek bir yapı gösterir. Yapıştıktan sonra su, temizlik malzemeleri ve ısı gibi birçok farklı faktöre karşı gayet yüksek dayanıklılığı olan bu bant uzun yıllar koruma işlevini sürdürür.

3- Mermer Kaydırmaz Bant Nasıl Temin Edilir?

Ev iç alanlarında,dubleks konutlarda, ofislerde, apartman,iş merkezi, han veya otel gibi birçok farklı alanda mermer merdiven ve basamaklarda kaydırmaz bant kullanmalıdır. Bu ürünleri temin etmek için yine firmamızdan mermer silme ve temizleme, mermer parlatma hizmetlerini talep ettiğiniz gibi ürün talebi de gerçekleştirebilirsiniz. Hatta direkt olarak mermer kaydırmaz bant uygulaması gerçekleştirilmesi için de hizmet talepleri sağlayabilirsiniz.

1-,2-,3- www.uytasrestorasyon.com.tr

 

Visited 23 times, 1 visit(s) today