Yeşil Dönüşüm Başladı! Yeşil Üretim ve YDD Türkiye’de!

Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi Semineri 14 Ekim Salı Günü İstanbul Ticaret Odasında Gerçekleşti. Oturum Başkanı İstanbul Ticaret Odası Meclis Üyesi Necmi Sadıkoğlu Temiz Üretim Teknolojileri Ve Yaşam Döngüsü Değerlendirmelerinin Önemine Değindi. Türkiye’de Bu Uygulamaların Yeni Duyulmaya Başlandığını Söyleyerek İstanbul Ticaret Odası’nda Da İlk Defa Böyle Bir Organizasyon Düzenlendiğini Belitti.

İTÜ Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu Temiz Üretim Ve Yaşam Döngüsü Değerlendirmelerinin Firmalara Ek Bir Bedel Getirmeyeceğinin Hatta Maliyetlerini Düşüreceğinin Altını Çizdi.

Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü Sanayi Ve Teknoloji Uzmanı Nevda Atalay, Bakanlığın Temiz Üretim Konusundaki Çalışmaları Ve Firmaların Konu Üzerindeki Farkındalığı Hakkında Bilgi Verdi.

Gelişmiş Ülkelerde Büyük Önem Verilen Yaşam Döngüsü Değerlendirmeleri Konusunda Türkiye’de De Çeşitli Kanun, Mevzuat Ve Direktifler İle Düzenlemeler Yapılmaya Başlandı. Çeşitli Firmaların Katılımıyla Gerçekleşen İTO Semineri Konuya Birçok Yönden Açıklık Getirmiş Oldu.

 

Visited 7 times, 1 visit(s) today