Data Center Türkiye 2014 Konferansı sektöre ışık tuttu

Bilişim Altyapı Sistemcileri Derneği (BASİD) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Data Center Türkiye Konferansı 15 Ekim’de veri merkezi sektörünü bir araya getirdi.

Bilişim Altyapı Sistemcileri Derneği Tarafından Bu Yıl İkincisi Düzenlenen Konferans Büyük İlgi Gördü. Konferansın Açılış Konuşmasını Basid Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ve Data Center Komitesi Başkanı Sayın Rahmi Bıyıklı Yaptı. Rahmi Bıyıklı Perpa Tv’ye Bu Seneki Konferansın İçeriğinden Bahsetti.

Basid Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Yalçın Coşkun Da Data Center Konferansının Sektör İçin Önemine Değindi.

Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer BDDK Düzenlemeleri Ve E-Faturaya Geçiş Gibi Uygulamalarla Önümüzdeki Günlerde İyice Önemi Artacak Olan Veri Merkezleri Hakkında Konuştu.

Birçok Firma Perpa Tv Standını Ziyaret Ederek Yeni Ürünleri Ve Sektör Hakkındaki Düşünceleri Üzerine Konuştu.

Sektörün Lider Firmalarından EFB Elektronik Konferansa Platin Sponsor Olarak Katıldı. EFB Elektronik Genel Müdürü Tuğrul Akarsu, Data Center Türkiye’ye 2. Katılışları Olduğunu Belirterek Konferansın Sağladığı Avantajları Anlattı.

Schneider Electric Bilgi Teknolojileri İş Birimi Veri Merkezi Segment Müdürü Alphan Erdem Prefabrik Veri Merkezi Çözümleri Hakkında Bilgi Verdi.

Corning Ortadoğu, Afrika Ve Türkiye Bölge Direktörü Barış Küçükay Hızlanan Ve Artan Veri Aktarımı Ve Paylaşımı Dünyasında Bant Genişlikleri Ve İşlem Hızlarının Da Buna Bağlı Olarak Gelişip Değiştiğini Anlattı.

Artronik Genel Müdür Yardımcısı Yüksel Erdoğan Dahili Kullanıma Yönelik Modüler Data Centerlara Değindi.

Ume Mühendislik Yönetici Ortağı Haldun Öncüloğlu Veri Merkezlerinin Harcadığı Enerji Ve Soğutma Sistemleri Üzerine Konuştu.

Canovate Genel Müdür Yardımcısı Evren Gören Yerli Enerji Verimliliğine Önem Verdiklerini Söyledi.

Altay Grup Genel Koordinatörü Melih Güven Yeni Ürünleri Altay Floor’dan Bahsetti.

BT Eğitim Genel Müdür Yardımcısı Cumhur Kızıları Data Center 2014’de Proaktif Veri Merkezleri Üzerine Verdikleri Konferans Üzerine Konuştu.

Alp Enerji Sistemleri Genel Müdürü Ve Şirket Ortağı Ekrem Köse, Enerji Alt Yapıları Üzerine Verdikleri Eğitimden Bahsetti.

Kreasis Şirket Ortağı Ufuk Gören Sektördeki Yenilikleri Anlattı.

2. Data Center Türkiye Konferansı, Yapılan Hediye Çekilişi Ve Teşekkürlerin Ardından Sona Erdi.

Visited 14 times, 1 visit(s) today