TUYAD 7. Olağan Genel Kurulu Perpa’da Gerçekleşti

Telekomünikasyon Uydu ve Yayıncılık Derneği TUYAD’ın 7. Olağan Genel Kurulu PERPA B Blok konferans salonunda gerçekleşti.

TUYAD Başkanı Hayrettin Özaydın; TRT Muhasebe ve Finansman Daire Başkanı Musa Altun, PERPA Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Yümlü, İTO Telekomünikasyon Komite Başkanı Murat Dursun ve sektörünün duayenlerine geldikleri için teşekkür etti. “TUYAD genel kurulunu PERPA’da gerçekleştirmemizin amacı sektörümüzün ve esnafımızın yakınında olmak” dedi.

TRT Muhasebe ve Finansman Daire Başkanı Musa Altun sivil toplum kuruluşlarının önemine değindi. “Sivil toplum kuruluşları sektör sorunlarının devlete iletilmesinde ve sektörle ilgili öneri sunulmasında çok önemli” dedi.

PERPA Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Yümlü TUYAD’ı PERPA’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yümlü, Perpa Kooperatifi’nin yeniliklere her dönemde öncülük ettiğinin altını çizdi. “2013’de Başbakanımız Binali Yıldırım Ulaştırma Bakanı iken PERPA’yı ziyaretinde Ar-Ge’nin önemine değinmiştik. Uzay Araştırma Ajansı çok mühim. PERPA Ar-Ge çalışmalarına çok önem veriyor. PERPA Robot Ar-Ge Merkezi’ni kuruyoruz. TUYAD’la da uzayla alakalı bir çalışma yapmak isteriz” dedi.

İTO Telekomünikasyon Komite Başkanı Murat Dursun sivil toplum kuruluşlarının sorumluluklarına vurgu yaptı. “Sivil toplum kuruluşları, sektörlerin katma değerini yükseltmekte çok önemli bir yere sahip” dedi.

7. Olağan Genel Kurul, TUYAD’ın çalışmaları hakkında sunumlar ve hazırlanan raporların okunmasıyla devam etti.

Visited 15 times, 1 visit(s) today