Toplumsal Duyarlılıkta Otizm Semineri

Toplumsal Duyarlılıkta Otizm Semineri

Toplumsal Duyarlılıkta Otizm Semineri. PERGİP ve ÖÇED’in Düzenlediği Eğitim PERPA B Blok Toplantı Salonunda Gerçekleşti.

PERGİP (PERPA Genç İş İnsanları Platformu) ve ÖÇED (Özel Çocuklar Eğitim ve Dayanışma Derneği)’nin düzenlediği “Toplumsal Duyarlılıkta Otizm Semineri” gerçekleşti.

Perpa A ve B Blok yönetimlerinin katkılarıyla gerçekleşen etkinliğe Perpalılar ve PERPA Kooperatifi Yönetimi katıldı.

Seminer öncesinde söz alan PERGİP Dönem Sözcüsü Orhan Doğan PERGİP hakkında bilgi verdi.

PERGİP Dönem Sözcüsü Tuncay Temirelli ve Eksen Organizasyon seminerin sponsorluğunu üstlendi.

Özel Çocuklar Eğitim ve Dayanışma Derneği

Özel Çocuklar Eğitim ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Parin Yakupyan ve Psikolog Türker Omcacıoğlu toplumun otizme bakışını yaşanan olaylardan örnekler vererek anlattılar. Otizmli bireylere ve otizmli çocukların ailelerine nasıl davranmak gerektiği ile ilgili bilgi verdiler.

ÖÇED dergisine abone olmak, destek için hediyelik eşya satın almak isteyenler için Özel Çocuklar Eğitim ve Dayanışma Derneği, PERPA B Blok toplantı salonunun önünde stand kurdu.

Seminerde uzmanlar Perpalıların otizmle ilgili sorularını da yanıtladılar. Keyifli ve bilgilendirici bir sohbet gerçekleşti.

Semineri kaçıranlar için seminerin tam kaydı yakında PERPA TV’de. Bizi sosyal medyadan takip ederek seminer yayına çıktığı zaman haberdar olabilirsiniz.

Perpa’dan daha çok haber için tıklayınız

Visited 10 times, 1 visit(s) today