İTO Dış Ticaret Meslek Komitesi’nden Perpalılara davet

İstanbul Ticaret Odası Dış Ticaret Meslek Komitesi’nin düzenlediği ve sponsorluğunu üstlendiği yemekte, Perpalı iş adamları İTO’nun davetlisi oldu.
Kandilli Cemile Sultan Korusu’nda düzenlenen akşam yemeğinde önümüzdeki süreçte Türk ekonomisini ve sanayisini nelerin beklediği üzerine tartışıldı.
İTO Meclis Üyesi, İTO 2 No.lu Toptan ve Dış Ticaret Meslek Komitesi Üyesi Necmi Sadıkoğlu İTO 2 No.lu Toptan ve Dış Ticaret Meslek Komitesi’nin hedeflerini ve çalışmalarını anlattı.
Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kerem Alkin 2016’nın son dönemi ve 2017 yılı ekonomileriyle ilgili değerli öngörülerini Perpalılarla paylaştı. Prof. Dr. Alkin: “2017’nin ilk 6 ayı zor geçecek, ikinci yarıdan itibaren Türkiye’nin toparlanacağını umuyorum. Döviz cinsinden borçlanmak zorunda kalırsanız doları tercih etmeyin” dedi.
Perpa Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı ve İTO Meclis Üyesi Mithat Yümlü Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu değerlendirdi. Batı’nın ekonomisini düzeltmek için Ortadoğu’nun üzerine oynadığını belirtti. “Batı, Türkiye’ye ekonomik savaş açtı. Bu savaşı kazanmak için planlı hareket etmemiz gerekli” dedi.
Başkan Mithat Yümlü: “Ekonomik savaşı kazanmamız için dış ticaret açığımızı kapatmalı üretimi artırmalıyız. Yabancı sermayeyi ülkeye çekmek, katma değeri yüksek üretim yapmak, savunma sanayini geliştirmek durumundayız” diye konuştu.
Yüksek katılımla gerçekleşen toplantı oldukça verimli geçti.

https://www.perpa.tv/ito-dis-ticaret-meslek-komitesi-perpalilarla-bulustu/

Kobi Kalesine girmek için tıklayınız

ANASAYFA


http://www.perpa.com.tr/
https://www.youtube.com/perpatv/
https://www.facebook.com/perpatv/

Visited 13 times, 1 visit(s) today