Perpa Sektör – SMMM 1

Perpa Sektör’ün konuğu Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği oldu.

Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Genel Başkanı Server Gökmen ve Genel Başkan Yardımcısı Ali Çelik ile SMMM sektörünü konuştuk.

Bu bölümde, günümüzde SMMM sektörü ve sektörün sorunlarını tartışıyoruz. Teknolojik gelişmelerin SMMM sektörüne etkilerini değerlendiren Başkan Gökmen: “Teknolojik gelişmelere en iyi uyum sağlayan meslek grubu mali müşavirler” dedi.

İnternet firmalarının SMMM sektörüne yansımaları, mevzuat düzenlemelerinin SMMM sektörüne etkileri Başkan Gökmen’in değerlendirdiği başlıklar arasında.

MMMBD Genel Başkan Yardımcısı Ali Çelik gençlerin SMMM mesleğine ilgisi anlattı. “SMMM sektörü gençlere iş sağlamada sıkıntı çekmiyor” diyen Çelik, SMMM meslek mensupları arasındaki kuşak farklarına da değindi.

SMMM sektöründe gelişmiş ülkeler ve Türkiye’yi değerlendiren Gökmen, “SMMM sektörü tahsilat sıkıntısı yaşıyor. Gelişmiş ülkelerde SMMM’ye yıllık ödeme yapılır. Gelişmiş ülkelerde SMMM hatalarının çok ağır cezaları var. Türkiye’de SMMM mesleğinin ülkemizde daha saygın hale gelmesi gerekir” diye konuştu.

Programın son bölümünde Türkiye’de SMMM sektörünü gelecekte nelerin beklediği tartışıldı.

Visited 15 times, 1 visit(s) today