Perpa Lions Organizasyonu

Lions Perpa’da geniş kapsamlı bir etkinliğe imza attı.

Perpalılara ücretsiz göz sağlığı taraması, diyabet şeker ve tansiyon ölçümü yapılan etkinlikte çocuk ve genç eğitimi, Atıklar Ağaç Olsun projesi hakkında bilgiler de verildi. Kızılay da eş zamanlı olarak kan bağışlarını kabul etti.

Şişli Eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül Lions Organizasyonunu ziyaret etti.

Sarıgül’ü Perpa Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Yümlü ve Perpa A Blok Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Sezgin karşıladı.

Sarıgül, Perpa ve Lions Organizasyonu hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Uluslararası Lions Dernekleri 118E Yönetim Çevresi Federasyonu Genel Yönetmeni Celil Vardar Perpa Lions Organizasyonu hakkında bilgi verdi.

Geçmiş Dönem Lions Federasyon Başkanı ve Göz Nuru Koruma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Latife Baştuğ vakfın ilk göz hastanesinin Bayrampaşa’da 1984 yılında kurulduğunu söyledi. Şu anda biri İdealtepe diğeri ise Bursa’da olmak üzere 3 göz hastaneleri bulunuyor. Vakıf ihtiyaç sahiplerine ücretsiz tedavi ediyor. Yeni açılacak olan 4. hastanede ise göz kanseri, diyabetik nedeniyle göz kaybı ve low vision bölümlerinin de olacağını belirten Baştuğ göz tansiyonu hakkında bilgi verdi.

Bakırköy Lions Üyesi Mali Müşavir Zevcet Baytöre Atıklar Ağaç Olsun projesi ve Çatalca’da 3 Kasım 2017’de yapılacak ağaç dikimleri hakkında bilgi verdi.

Nilgün Erdem Niord, gençlerin eğitimi için geliştirilen Lions Quest programını anlattı.

Geçmiş Dönem Lions 118E Yönetim Çevresi Federasyon Başkanı Ayşegül Topdemir deprem sonrası Avcılar’da açılan Lions Aslancık Anaokulunun başarısından bahsederek Perpa’nın da böyle bir çocuk bakım evine ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Yüksek katılımla gerçekleşen organizasyonda Lionlar Perpa’yı dolaşarak Perpalılara etkinlikleri hakkında bilgiler verdiler.

Visited 11 times, 1 visit(s) today