PERPA Kooperatifi Başkanı Mithat Yümlü Vefat Etti

PERPA Kooperatifi Başkanı Mithat Yümlü Vefat Etti

PERPA Kooperatifi Başkanı Mithat Yümlü Vefat Etti. Perpa Kooperatifi Başkanı Mithat Yümlü vefat etmiştir. Cenazesi 01.11.2018 ( Perşembe ) Saat 11:00’de Perpa Ticaret Merkezi’nde yapılacak anma töreni sonrası Şişli Cami’nde kılınacak öğle namazını müteakip Ayazağa Mezarlığı’ndaki aile kabristanlığına defnedilecektir. Merhum’a Allah’tan rahmet diler, başta kederli ailesine, Türk iş dünyasına, sevenlerine, Perpa camiasına sabır ve başsağlığı dileriz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun. Perpa Kooperatifi Yönetimi

Mithat Yümlü Kimdir?

1947 Siirt doğumlu olan Mithat Yümlü, 1970 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Fakültesi’nden mezun oldu. Yıllar içerisinde Türkiye için birçok önemli görevi yerine getirdi. Türkiye’deki tüm tersanelerin işletmeciliğini içeren Türkiye Gemi Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, devletin bütün marina ve otellerinin yönetimini içeren TURBAN Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerine atandı. Her iki kurum da Yümlü yönetiminde borçlarını temizleyerek kara geçti. Türk Standartları Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyeliği ve Dünya Ticaret Merkezi Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu.

1987 yılından itibaren İstanbul Ticaret Odası meclis üyesi olarak görev aldı. İTO’nun en eski meclis üyesi olarak gerek İTO içinde, gerekse kendi çalışmaları ile, Türkiye ekonomisini ve ticaretini geliştirecek birçok proje üretti, devlet organlarıyla ve basınla paylaştı. Bu çalışmalar arasında kentsel dönüşüm projesi, yatırımcıya vatandaşlık hakkı projesi, tarla fabrikacılığı projesi, PERPA TV projesi, emlak vergisi adilleştirme projesi, meslek dışı hakimlik uygulaması projesi, hapishanelerin özelleştirilmesi projesi, kooperatif yapımı dar gelirliye konut projesi, kapari projesi sayılabilir. www.mithatyumlu.com web sitesinden bu projelerin detaylarına ve basında yer alan haberlerine ulaşabilirsiniz.

Visited 44 times, 1 visit(s) today