Şişli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Perpa Üst Kurul iş birliği ile organize edilen Perpa Kedi Yaşam Alanı, PERPA 2. Kat girişinden çıkınca Açık 3 Otoparkında kamyonlara ayrılmış alanın yanında bulunuyor.

Alanda yaşayan kedilerin bakımı Şişli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından yapılıyor. Belediyenin veteriner ekibi rutin kontrol için PERPA kedi alanını ziyaret etti.

PERPA koridorlarında beslenen kediler sağlıksız bir yaşam sürmenin yanında koridorları pisletiyor ve PERPA içerisindeki cihaz ve tesisata zarar veriyor. Koridorlara bırakılan mama ve artık yemekler zararlı haşere ve kemirgenleri çekiyor, hepimiz için sağlık riski oluşturuyor. PERPA Kedi Yaşam Alanı bu nedenle kuruldu.

PERPA Kedi Yaşam Alanında kedilere düzenli olarak kuru mama ve su veriliyor. Alanın içerisinde kedilerin tırnaklarını bilemesi ve oynaması için yeşillik bir alan ve ağaçlar bulunuyor. Kediler PERPA B Blok teknik servisi tarafından atık malzeme kullanılarak hazırlanan yuvalarda uyuyor. Yuvalar straforlarla izole edildi. Böylece kışın Perpa kedilerini sıcak tutması sağlandı.

Kedilere yemek artığı vermeyiniz. Kediler, kendilerine verilen artık etleri hemen tüketmiyor ve bekletiyor. Özellikle yaşı küçük kediler sıcak havada etlerin bozulduğunu anlayamıyor ve bu etleri yiyerek hastalanıyor. Kedilerde gıda zehirlenmeleri büyük oranda ölüm getiriyor.

PERPA kedi evinde kedilerimizi ziyaret edebilir, onlara kuru mama ve su götürüp sevebilirsiniz.

PERPA Kedilerinin Rutin Kontrolü Yapıldı