PERPA Kedilerini PERPA Yaşam Alanında Besleyiniz

PERPA Ticaret Merkezi içerisinde yaşayan kedilerimizin sağlığı ve güvenliği için Şişli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve PERPA Üst Kurulu iş birliği ile 2018 yılında PERPA Kedi Yaşam Alanı açıldı.
Sokaklarda Yaşayan Hayvanlar, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun Güvencesi ve Koruması Altındadır. PERPA içerisinde bulunan kediler bakımları yapıldıktan sonra Şişli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün gözetiminde Perpa Kedi Yaşam Alanı’na yerleştirildi. Düzenli olarak kedilere kuru mama ve su veriliyor. Bakımları Şişli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü veteriner hekimleri tarafından yapılıyor.
PERPA koridorlarında gördüğünüz kedileri lütfen bakım evine getiriniz. Kedileri koridorda beslemeyiniz. Koridorda beslenen kediler sağlıksız bir yaşam sürmenin yanında koridorları pisletmekte ve PERPA içerisindeki cihaz ve tesisata zarar vermektedir. Koridorlara bırakılan mama ve artık yemekler sadece kedileri değil zararlı haşere ve kemirgenleri de çekmektedir. Binamızda sağladığımız hijyeni bozmakta ve hepimiz için sağlık riski oluşturmaktadır.
Dükkanlarının önü dışkı nedeniyle pislenen Perpalılar yönetime sürekli şikayette bulunmaktadır. Müşterilerine mahcup olmaktadırlar.
Kedileri PERPA içerisinde beslenmeye alıştırdığınızda kediler yaşam alanını terk edip PERPA içerisine gelmektedir.
Kediler PERPA içinde çeşitli kişiler tarafından bakılmaya alıştığı ya da sadece canı öyle istediği için PERPA içine kaçıyor. PERPA yönetimi PERPA’yı doğal alanı algılamış sahipsiz kedilere karşı düşmanca tavır takınamaz. Bu tavır Hayvanları Koruma Kanunu gereği yasaktır ve cezaya tabidir.
Kedi Yaşam Alanını bu nedenle inşa ettik.
Kedileri kedi yaşam alanına alıştırarak orada gelip sevebilir, kedilere kuru mama getirebilirsiniz.
Perpa Kedi Yaşam Alanı’na ulaşmak için PERPA 2. Kat girişinden çıkın Açık 3 Otoparkında kamyonlara ayrılmış alanın yanında kedi yaşam alanını göreceksiniz. Alan kediler için temizletildi. PERPA B Blok yönetimi tarafından hazırlanan kedi evleri alana yerleştirildi ve alanda düzenleme yapıldı.
Perpa Kedi Yaşam Alanına yaş mama ve artık yemek getirmek yasaktır.

Visited 27 times, 1 visit(s) today