PERPA Güvenlik Müdürlüğü Personeli Kışlık Kıyafet Alım İhalesi

PERPA Ticaret Merkezi Kat Malikleri Yöneticiliği Temsilciler Üst Kurul Güvenlik Müdürlüğü personeline kışlık kıyafet alımı yapılacaktır.
Kışlık kıyafet alımı ile ilgili hazırlanan şartname, örnek kıyafet resimleri, alınacak kıyafet cinsi ve miktarı www.perpa.com.tr internet adresimizde yer almaktadır.
Firmalar tarafından yapılacak olan kıyafetlerin örnek numuneleri Güvenlik Müdürlüğünde görülebilir.
Teklifi kabul edilen firmanın en geç 4 Ekim 2021 tarihine kadar, yapılacak işi sağlam ve kusursuz olarak teslim etmesi gerekmektedir.
Fiyat tekliflerinin, kıyafetlerin birer adet numuneleri ile birlikte, Üst Kurul Genel Müdürlüğüne kapalı zarf ile 10 Eylül 2021 Cuma günü saat 17.00’ye kadar bildirilmesini rica ederiz.

https://perpa.com.tr/posts/view/1380/guvenlik-mudurlugu-personeli-kislik-kiyafet-alim-ihalesi

1- İŞ KIYAFETLERİ

 İş kıyafetleri, işçilerin çalışırken giydiği ve farklı görevleri olan elbiselerdir. Bu kıyafetlerin seçimi ve görevi işin türüne göre değişkenlik göstermektedir. Her iş türünün kendine has bir kıyafeti bulunmakta ve çalışanlar bu kıyafetleri giymektedirler. Yol çalışmalarında çalışan işçilerin reflektörler yağmur geçirmeyen kıyafetleri bulunmaktadır. Reflektörlü olmasının en büyük nedeni gece çalışırken görülebilir olmasıdır. Bunun yanı sıra, yağmur geçirmeme özelliğinin olması işçilerin dışarda çalışıyor olmasından kaynaklanmaktadır. Fabrika içerisinde çalışan ve yangın çıkma riski olan işlerde çalışanlar iş kıyafetleri olarak yanmayan elbiseleri tercih etmektedir. Bu sayede çıkan yangından korunabilir veya vücudunun zarar görmemesini sağlayabilirler. Bahçıvanlık yapan işçiler ise askılı iş kıyafetleri giyebilirler. Bu tür risksiz işlerde iş kıyafetlerinin pek önemi bulunmamaktadır.

 İş güvenliği bakımından giyilen kıyafetlerin önemi oldukça büyüktür. Riskli işlerde çalışan işçiler oluşabilecek iş kazalarından kendini koruyabilmeleri adına elbiseler büyük rol üstlenmektedir. Bu nedenden dolayı iş kıyafetleri seçilirken oluşabilme olasılığı olan kazaların iyi şekilde analiz edilmesi gerekmekte ve bu analizler neticesinde kıyafetlere karar verilmelidir. Böylece işçilerin can güvenliği sağlanmış olur ve iş kazalarından kaynaklanan yararlanmaların önüne geçilmiş olur. Son dönemlerde iş güvenliği açısından büyük önlemler ve kararlar alınmaktadır. Çoğu iş yerinde iş güvenliği uzmanları bulunmakta ve iş kıyafetleri denetimi yapmaktadırlar. Bu tür kıyafetlerin temini işveren tarafından sağlanmakta ve işçinin giyme zorunluluğu bulunmaktadır.

 İş kıyafetleri çeşit bakımından oldukça fazladır. İşin analizi yapıldıktan sonra giyilmesi gereken kıyafet seçilmelidir. İsguvenlikOSGB.com sayesinde aradığınız kıyafeti anında bulabilirsiniz. Ayrıca aradığınız bedeni bulamama gibi bir durum söz konusu değildir. Her bedene uygun kıyafete erişimi rahatlıkla sağlayabilirsiniz ve kısa sürede sipariş vererek istediğiniz kıyafeti kullanmaya başlayabilirsiniz. İşçi sağlığı bakımından büyük öneme sahip olan kıyafetlerin temin edilmemesi ve kullanılmaması durumunda istenmeyen olumsuzluklarla karşılaşılabilmektedir. İş kazaları adına alınması gereken önlemlerin ilk sırasında iş kıyafetleri bulunduğu için sizlerin bu duruma çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Gösterilen dikkatler sonrasında göreceksiniz ki, iş kazaları sonrasında meydana gelen yaralanmalar ve can kayıpları en aza indirilerek zamanla hiç olmayacaktır.

Kaynak

1- www.isguvenlikosgb.com

Visited 9 times, 1 visit(s) today