Başkan Hacı Demir’den Perpalılara Mesaj

Değerli Üyelerimiz,

PERPA Kooperatifi ve PERPA B Blok Yönetimi olarak çalışmalarımız pandemi döneminde tüm hızıyla devam ediyor. PERPA’yı pandemiye karşı korumak için var gücümüzle çalışıyoruz.
Perpa B Blok Yönetimi olarak Koronavirüs Covid 19’un 2020 Mart ayı başında ülkemize gelişi ile hızla çalışmaya başladık. Önce konusunda uzman bir firmaya nanomik antibakteriyel sağlık kalkanı ile yönetim birimlerimizi, B Blok ortak kullanım alanlarını, genel tuvaletleri, asansörleri, merdivenleri dezenfekte ettirdik. Biz zaten bu uygulamayı PERPA’mızı hijyenik tutmak için Koronavirüs döneminden önce de yıllardır her 6 ayda bir yaptırmaktaydık. Nanomik antibakteriyel sağlık kalkanı, her türlü virüs, bakteri ve mikroplara karşı 6 ay boyunca en üst seviyede koruma sağlıyor. Kalkan, insan ya da hayvan sağlığına ve doğaya hiçbir zarar vermiyor.
En çok kullanılan yerler olan yürüyen merdivenler ve yürüyen merdiven bantları, tuvaletler, yolcu ve yük asansörlerinin temizliğini artırdık. Bu alanlarımızı her gün günde 4 kere temizliyor ve ardından da dezenfekte ediyoruz. Dezenfeksiyon uygulaması ile ilgili teknik kadromuza ve temizlik ekibimize Şişli Belediyesi dezenfeksiyon ekibinden eğitim aldırdık.
Elektrikli motosiklet aracına monte ettiğimiz jeneratör ve ULV dezenfektan püskürtme cihazı ile kendi dezenfektan arabamızı yaptık. Her gece bütün PERPA’yı bu araba ile dolaşarak her yeri en ince detayına kadar dezenfekte ediyoruz.
Gündüzleri de PERPA B Blok dükkan içi dezenfektelerimize ücretsiz devam ediyoruz. Firmalarımız dezenfekte işlemini düzenli olarak tekrarlatabiliyor. Bugüne kadar isteyen bazı dükkanları birden fazla olmak üzere 3000 dükkanı ücretsiz dezenfekte ettik. Siz de dükkanınızı dezenfekte etmemizi isterseniz PERPA B Blok teknik servisini 3201515 telefon hattımızdan arayarak dezenfekte işlemi için randevu alınız.
Bu titiz çalışmamızın işe yaradığını Hygiena SystemSure Plus hijyen izleme cihazı ile yaptığımız ölçümler sonucunda da gördük. Ortak kullanılan tuvaletler, asansörler, merdivenler, otoparklar ve yönetim merkezimizde yaptığımız ölçümler sonucu cihaz, standart temizlik protokollerine göre en üst temizlik seviyesinin karşılandığını doğruladı ve alanlarımız mikrop ve bakteri bakımından çok temiz çıktı. Uluslararası değerlere göre elde ettiğimiz bu düşük değerler, ortak alanlarımızda sadece sağlık açısından zararsız olan mikrop ve bakterilerin olduğunu gösteriyor.
Asansör içlerine sosyal mesafeyi korumayı hatırlatan bölmeler yaptık ve bilgilendirme afişleri astık. Koronavirüs ve virüsten korunma yolları hakkında eğitim amaçlı videolar hazırlayarak sosyal medyamızdan ve ekranlarımızdan Perpa TV aracılığıyla bilgilendirmeler yaptık.
PERPA Üst Kurulu olarak nanomik antibakteriyel sağlık kalkanı ile mescidimizi dezenfekte ettirdik. Normalleşme sürecinde mescidimizin yeniden açılması ile temizlik ve dezenfekte işlemlerimizi titizlikle yaptık. Mescidimizde sosyal mesafe kuralı için yere bant usulü ile düzenleme gerçekleştirdik. Cuma namazlarında seccadesi olmayan cemaatin kullanması için mescid önüne tek kullanımlık seccade rulo ünitesi koyduk. Seccadesi olmayanlar üniteden aldıkları tek kullanımlık seccade ile namaza katılıyorlar. Değerli Perpalılar, mescidimizde kılınan Cuma Namazlarında Koronavirüs salgını nedeniyle kanunen belirtilen kurallara uyulması zorunludur. Cuma namazına maskenizi takarak ve kişisel seccadeniz ile geliniz. Hijyen ve sosyal mesafe kurallarına özen gösteriniz. Hepimizin sağlığını korumak adına kurallara uyduğunuz için teşekkür ederiz.
PERPA Üst Kurulu olarak PERPA’nın bütün yaya ve otopark girişlerinde maske ve ateş kontrolü yapıyoruz. 8. kat ana girişimize PERPA teknoloji firmalarının verdiği destek ile termal kameralar yerleştirdik. Ziyaretçilerimizin ateş kontrolünü bu teknolojik kameralarla yapıyoruz. Ateş ölçer termal kameralar ile kişisel verileri koruma kanunu gereğince hiçbir kayıt almıyoruz. Sadece anlık ateş ölçme amacıyla kullanıyoruz.
PERPA B Blok yönetim kurulumuz, genel müdürümüz, müdürlerimiz ve personelimiz, temizlik işlerimizi yapan Akademi Grup temizlik çalışanları ile Covid19 sürecinin başından itibaren büyük bir dikkat ve özenle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çalışmalarımızın da faydasını görüyoruz. İstanbul günlük ve aylık vaka sayıları ile karşılaştırıldığında PERPA’daki vaka sayıları İstanbul vaka ortalamasının çok altında kalmaktadır. Yönetim kurulumuz, idari kadromuz, teknik ekibimiz, güvenlik ekibimiz, Perpa TV, otopark personelimiz olmak üzere ben bütün çalışma arkadaşlarıma emekleri ve çabaları için çok teşekkür ediyorum.

Sayın Perpalılar,
PERPA’yı pandemiye karşı korumak için yürüttüğümüz temizlik ve dezenfekte çalışmalarımızın yanında birçok farklı projeyi de uygulamaya devam ediyoruz.
Perpalı olmak bir ayrıcalıktır. Yaptığımız protokol ve iş birlikleriyle bu ayrıcalığı yaşatıyoruz.
Siz ve personelinizin sağlığı için gerektiğinde PCR Tarama, IgG ve IgM antikor Covid 19 testlerinin yaptırılması gerekiyor. PERPA B Blok yönetimi olarak PERPA’ya en yakın hastaneler olan, Sağlık Bakanlığı tarafından Covid19 testleri konusunda yetkilendirilen, Florence Nightingale Hastaneler Grubu ve Memorial Hastaneler Grubu ile iş birlikleri yaptık. Perpa firmalarımıza Covid 19 testlerinde indirim sağladık. Örneğin Memorial Hastaneler Grubu’nda normalde 500 TL + KDV ücreti olan PCR testini Perpalılar 175 TL + KDV’ye yaptırabiliyor. İstediğiniz Memorial hastanesine randevu alarak gidip test yaptırabilirsiniz. Ya da isterseniz hastane ekibi firmanıza gelip yine indirimli olarak testi uygulayabilir. İş birliklerimizin ayrıntılarına www.perpa.com.tr internet sayfamızda yer verdik.
Yakın zamanda yaptığımız bir diğer iş birliği de Demir Hayat ile oldu. Perpalılara özel indirimli tamamlayıcı sağlık sigortası protokolü imzaladık. Sigorta piyasasının üçte biri fiyatına indirim aldık. Örneğin 11 – 50 yaş aralığında +10 ayakta tedavi paketi normalde 1800 TL iken Perpalı indirimi ile paket 630 TL’ye geliyor. Demir Hayat Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Türkiye’nin her ilindeki anlaşmalı özel hastanelerde tedavi imkanı sağlıyor. Siz, aileniz, personeliniz ve personelinizin ailesi için bu avantajlı paketten yararlanabilirsiniz. Protokolün ayrıntıları, indirimin içeriği, anlaşmalı kurumlar yine www.perpa.com.tr internet sitemizde mevcut.
Yaptığımız çalışmaların ve projelerin hepsini PERPA TV ve PERPA Ticaret Merkezi internet sayfalarımızdan ve sosyal medyamızdan sizlerle paylaşıyoruz. Youtube, Facebook, Instagram ve Twitter sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip ederek her detaydan anında haberdar olabilirsiniz.

Sizlere, ailenize ve personelinize sağlıklı ve bereketli günler dilerim.

Saygılarımla,
Hacı Demir
PERPA Kooperatifi ve PERPA B Blok Yönetim Kurulu Başkanı

www.perpa.com.tr
www.perpa.tv
www.youtube.com/perpatv
www.facebook.com/perpaticaretmerkezi
www.facebook.com/perpatv
www.instagram.com/perpaticaretmerkezi
www.instagram.com/perpatv
www.twitter.com/perpatm
www.twitter.com/perpatv