27 Nisan 2019 Cumartesi günü PERPA B Blok 10. katta bir dükkanda meydana gelen yangının hasar giderme çalışmalarında sona yaklaşıldı.

Hasar gören dükkanların normal ticari faaliyetlerine hızla geri dönmelerini sağlamak amacıyla PERPA B Blok teknik servisi ve temizlik personelimiz büyük bir özenle çalışmalarını sürdürüyor. Hasar giderme çalışmalarının başında işlerin hızlı yürümesi için kendi personelimize ek olarak 40 temizlik personeli ve 10 boya personeli geçici olarak istihdam edildi. Bu zor süreçte PERPA A Blok yönetimi yardımlarını esirgemedi ve kendi temizlik ve teknik ekipleri ile PERPA B Blok’a destek verdi.

PERPA B Blok yönetimi hasar giderme çalışmalarını takip etmekte, bir daha böyle üzücü bir durumun yaşanmaması için gerekli önlemleri almaktadır.

Yangın hasarı giderme çalışmaları 10, 11, 12 ve 13. Katlarda ve 8 ile 9. Katlarda bazı dükkanlarda gerçekleştirildi. Bütün katlarda hasar gören dükkanların temizlik ve boya çalışmaları bitirildi. Birkaç dükkanda camlar yenilendi.

10, 11, 12. Katlar sarı avluda koridor ve tavan boyası yapıldı. 13. Katın ki yapılmaya devam etmekte.

  1. kat sarı avluda zarar gören elektrik tavaları ve kabloları, ısıtma soğutma boru izolasyonları değiştirildi.
  2. kat sarı avluda yangın söndürme sprinkler sistemimizde yangın esnasında faaliyete geçerek patlayan 30 adet sprink yenileri ile değiştirildi. Bazı yerlerdeki kaplin ve kaplin contaları değiştirildi. Isıtma soğutma hatlarında yangında zarar görmüş küresel vana ve borular değiştirildi.

Sarı avlu koridorları ve avluda bulunan asansör temizlendi.

Yangın esnasında kırılan çatı camları yenileri ile değiştirildi.

Sarı Avlu 10. kat merdiven basamak demirlerinin boyası yapıldı. 11, 12, 13. kattakiler boyanmaya devam ediliyor. Sarı avlu merdiven basamak demirleri bittikten sonra diğer avlularda bulunan demirler de boyanarak ilerlenecek ve PERPA B Blok’ta genel bir tadilat yapılmaya başlanacaktır.

Visited 4 times, 1 visit(s) today

PERPA B Blok Yangın Hasar Giderme Çalışmalarında Sona Yaklaşıldı

PERPA GÜNDEM |