Perpa B Blok Kat Malikleri 2015 Yılı Olağan Genel Kurulu

Perpa Ticaret Merkezi B Blok Kat Malikleri 2015 Yılı Olağan Genel Kurulu 6 Şubat 2016 Cumartesi günü gerçekleşti.
Genel Kurul, şehitlerimiz ve vefaat eden Perpalıların anısına saygı duruşu ile başladı.
Ardından divan heyeti seçimi yapıldı.
Kurulda söz alan Perpa Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Yümlü B Blok’ta 2015 yılında gerçekleştirilen faaliyetlere değindi. Yümlü, 2015 döneminde yapılan en büyük işin Merkezi Isıtma Soğutma Projesi olduğunu söyledi. “Merkezi Isıtma – Soğutma Projesi bugüne kadar Perpa binasından sonra yaptığımız en büyük yatırımdır. Merkezi Isıtma – Soğutma Projesi Perpa binasından sonra yaptığımız en büyük yatırımdır. 15 – 20 gün içerisinde ısınmayan hiçbir dükkan kalmayacak. 2 yıllık işi, 6 ayda bitirdik. Böyle sıkışık bir sürede, söz konusu sorunları yaşamadan, eski bir binaya projeyi gerçekleştirmek mümkün değildi. Proje başında gayemiz mevcut kaloriferleri kullanmaktı ancak eski tesisat ve yeni tesisat önemli noktalarda çakıştı. Eski tesisatın tümünü sökmek zorunda kalınca süre uzadı. Yaşanan sıkıntılar nedeniyle özür dileriz. Isıtma ve soğutma giderlerini 2016 döneminde almayacağız. 1 milyar 800 milyon TL civarındaki pay ölçer gideri bütçemizden karşılanacak. Üyelerimizden bedel almayacağız. Merkezi Isıtma – Soğutma Projemizi danışmanlarla, bilimsel olarak ve son teknoloji kullanarak hazırladık. Borularımız 3 kat izolasyonlu. Bu soğutmada çok önemli bir husus. Tesisatımız küresel ısınmaya rağmen 30 yıl dayanıklı. Tek kat izolasyon yapsaydık 10 yıl sonra bütün borular patlar ve çürürdü. Duvarlara çakılan dübeller dahil statik hesapları yaptırarak projemizi hazırladık, belediye gelip inceledi ve proje için ruhsatımızı verdi. Yaptığımız her işte danışmanlarla çalışıyoruz. Kanunsuz iş asla yapmayız” dedi.
Yangın söndürme sisteminin de Merkezi Isıtma Soğutma sistemiyle birlikte yapıldığını belirten Yümlü böylece zaman ve para tasarrufu sağlandığını vurguladı.
Başkan Yümlü, güvenlik kamera sisteminin kamera sayısının 300’e çıkarılması ile Perpa B Blok’ta kör noktaların iyice azalması, Perpa Cep telefonu uygulamasının yapımı ile Perpa firmalarının görünürlüğünün arttırılması, otoparklara epoksi kaplama, yasaya uygun avlu korkuluklarının yapımı gibi birçok projenin 2015 yılında gerçekleştirildiğini söyledi. Bir diğer önemli projenin de 1. katta taşmalara neden olan rögar hatlarının yenilenmesi olduğunu vurguladı. “Binamız yapılırken bu kadar tuvalet öngörülmemişti. Rögar yenilemesi ile bu sorunu ortadan kaldırıyoruz” dedi.
2016 döneminde otoparklara sinyalizasyon sisteminin yerleştirileceğini, çatı kanopilerinin yenileneceğini belirten Yümlü, yeni dönemde Perpa içine navigasyon sistemi getirilmesiyle ilgili İTÜ ile anlaşıldığını ve bu çalışma için bedel ödemeyeceklerini söyledi. “Perpa içi navigasyon uygulaması yaptırıyoruz. Perpa içinde artık herkes aradığı adresi rahatlıkla bulacak” dedi.
Kurul kat maliklerinin raporlar hakkındaki soruları ve yönetimin verdiği cevaplarla devam etti.
Perpa Kat Malikleri Temsilciler Üst Kurulu 2015 yılı Faaliyet Raporu, 2015 yılı Bilanço – Gelir Gider Hesapları ve 2015 yılı Denetim Kurulu Raporu ayrı ayrı görüşüldü, oylandı ve ibra edildi.
Perpa B Blok Yönetim Kurulu üyeleri, Perpa Kat Malikleri Temsilciler Üst Yönetim Kurulu üyeleri, Perpa B Blok Denetim Kurulu üyeleri, Perpa Kat Malikleri Temsilciler Üst Denetim Kurulu üyeleri oylandı ve ibra edildi.
Perpa B Blok ve Perpa Kat Malikleri Temsilciler Üst Kurulu için hazırlanmış olan 2016 dönemine ilişkin işletme projeleri, yatırım kalemleri, işletme proje talimatları ve ödeme takvimi ayrı ayrı müzakere ve ibra edildi.
Oldukça verimli geçen Perpa B Blok Kat Malikleri 2015 Yılı Olağan Genel Kurulu iyi dileklerle sona erdi.

Visited 5 times, 1 visit(s) today

167 yorum