PERPA Ticaret Merkezi gibi büyük ve kalabalık binalarda güvenliğin çok titiz ve dikkatli yapılması gerekir. Bu durumun bilincinde olan PERPA B Blok Yönetimi hızla gelişen teknolojiye ayak uydurarak 2014 döneminde hiçbir ek aidat almadan kamera güvenlik sistemini yeniledi. 2018 yılında PERPA B Blok ortak kullanım alanlarında, kapalı ve açık otoparklarda kamera alt yapı çalışmaları gerçekleştirildi. Kamera sayısı 300’e yaklaştı.

PERPA B Blok kamera güvenlik sistemi Samsung Marka IP-CCTV Sistemidir. 3 MP görüntü kalitesi ile 7 gün 24 saat uzun süreli kayıt almaktadır.

2016 yılında PERPA B Blok CCTV Sistemi sayesinde güvenlik birimimiz tarafından hızlı müdahale ile çözülen konu sayısı 295’dir.

2017 yılı CCTV faaliyet raporuna göre PERPA B BLOK kamera sistemimiz sayesinde anında müdahale edilen ve çözülen konu sayısı 243’dür.

2018 yılında ise bina içinde ve kapalı otoparklarda 252 vaka, açık otoparklarda 120 vaka kayıt altına alınmıştır.

2019 yılının Ağustos ayına kadar 148 olaya hızla müdahale edilmiş ve bu olaylar çözülmüştür. Söz konusu konular arasında mala zarar verme, hırsızlık, dolandırıcılık, kayıp, kavga, şüpheli durumlar gibi çeşitli vakalar bulunmaktadır. Kamera güvenlik sistemimiz vakaların gerçekleşme ihtimalini düşürmekte ve caydırıcı olmaktadır.

Visited 10 times, 1 visit(s) today

PERPA B Blok, Kamera Güvenlik Sistemi ile Güvende

PERPA GÜNDEM |