MHP, PERPA Ticaret Merkezi’ne Geliyor (4 Aralık 2021)

MHP “Adım Adım 2023 İl İl Anadolu” programları kapsamında PERPA Ticaret Merkezi’ne geliyor.

Tarih: 4 Aralık 2021 Cumartesi
Saat: 12:00
Yer: PERPA A Blok Toplantı Salonu

Program, TBMM Başkanvekili, Milletvekilimiz Sayın Celal Adan’ın katılımlarıyla gerçekleşecek.

Milletvekillerimiz Cemal Çetin, Ahmet Özyürek, Hasan Kalyoncu, MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri Yavuz Tellioğlu, Güllü Yener, Nur Tuğba Aktay, Metin Arı, İbrahim Ünal, Musa Küçük, Mustafa Bahadır Çiçek, Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Niyazi Paksoy buluşmada yer alacak.

Bütün Perpalılar Davetlidir.

1- Celal Adan Kimdir ?

1951 Ağrı doğumlu. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi mezunu.

Orman mühendisi. 21. dönem İstanbul milletvekili. Evli ve 2 çocuk babası.Celal Adan, 10 Eylül 1951 tarihinde Ağrı‘da doğmuştur. Nihat Adan adında emekli baş komiser ağabeyi vardır. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi’nden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında ülkücü kesimde yer aldı. 19 Ağustos 1981 tarihinde başlayan MHP davasında yargılanmış ve davanın zaman aşımından düşmesiyle bilahare beraat etmiştir. Celal Adan, İMPA A.Ş. ve İNMAŞ Limited Şirketlerinin sahibi ve aynı zamanda yöneticisidir.

Tansu Çiller‘in DYP Genel Başkanı seçilmesinden sonra Doğru Yol Partisi İstanbul İl Başkanlığı’na Celal Adan getirildi. Celal Adan adı, Flash TV‘nin kurşunlanması ve Budapeşte‘de Mesut Yılmaz‘ın yumruklanması olayına karıştı. 22 Temmuz 2007 seçimleri öncesinde Mehmet Ağar liderliğindeki DYP‘de görev aldı. DYP‘nin adını DP olarak değiştirmesinden sonra da bu partide siyasete devam etti. Ancak seçimlerde DP barajı aşamayınca Adan da Meclis’e giremedi.

Celal Adan, 18 Nisan 1999‘da İstanbul‘dan milletvekili seçildi. 21. Dönem DYP ve 24.ve 25. Dönem MHP İstanbul Milletvekilidir. Türkiye–İtalya Parlamentolar arası Dostluk Grubu üyesidir. 21 Mart 2015 tarihinde yapılan MHP. 11. Olağan Genel Kurulunda Merkez Yönetim Kurulu üyesi olarak seçildi. Akabinde yapılan Merkez Yönetim Kurulu toplantısı sonrası Başkanlık Divanı üyeliğine seçilerek Siyasi İşler ve Parlamentodan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini aldı. İngilizce ve Fransızca bilen Celal Adan, evlidir ve 2 çocuğu vardır.

Kaynak

1- www.haberler.com

Bu tarz haberlerden haberdar olmak için TIKLAYINIZ.

Perpa İnternet sitesi için TIKLAYINIZ.

Visited 2 times, 1 visit(s) today