Madencilik Sektörü 6. Kez Fuarda Buluştu

6. Uluslararası Madencilik, Maden Makine ve Ekipmanları, İş Makineleri Fuarı 27 – 30 Kasım 2014 tarihleri arasında TÜYAP Kongre Merkezi’nde düzenlendi. 29 Ülkeden 412 Firmanın Katıldığı Maden Fuarı Bu Sene Uluslararası Statü Kazandı. 8. Kauçuk Fuarıyla Eş Zamanlı Olarak Gerçekleşen Maden Fuarı İlk Gününde 46 Ülkeden 1500’ün Üzerinde Ziyaretçiyi Ağırladı.

Maden İşleri Genel Müdürü Selahattin Erdoğan Fuar Açılışında Söz Alarak Devam Etmekte Olan Kanuni Düzenlemelerle İlgili Bilgi Verdi. “Madencilik Sektörü Devlete Yardımcı Olmalıdır” Dedi.

İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçivan Sanayinin Önemine Değinerek Türkiyenin Katma Değerli Ürün Üretimine Geçmesi Gerektiğini Söyledi. Ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’yle Olan Toplantısına Değindi.

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Güven Önal Son Aylarda Meydana Gelen Maden Kazalarından Duyduğu Üzüntüyü Dile Getirdi. Bu Kazalar Sonucu Madenciliğin Yapılmaması Üzerine Oluşan Görüşlerin Yanlışlığına Değindi.

Visited 12 times, 1 visit(s) today