CNR Enerji İstanbul gerçekleşti

Kamu, özel sektör, finans kuruluşları ve akademik kurumları bir araya getiren “CNR ENERGY İSTANBUL Enerji ve Çevre Teknolojileri Fuar ve Konferansı 19 – 21 Mart tarihleri arasında gerçekleşti.

Birçok önemli firmanın katıldığı energy istanbul, 8 bin metrekare alanda yapıldı.

Konferansın açılışında konuşan İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, enerji verimliliğinin önemine değindi. yerli kaynaklarını doğru değerlendirmeyen, yeni ve temiz enerjiye geçemeyen ülkelerin dış ülkelere bağımlı kalacağının altını çizdi.

Bahçıvan önümüzdeki dönemde Türkiye’nin gerçekleştirmeyi planladığı enerji projelerine değindi

Erdal Bahçıvan, “istanbul Sanayi Odası olarak yerli sanayinin gelişmesi kapsamında nükleer enerji çalışmalarına destek veriyoruz” dedi.

Enerji Tabi Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Yusuf Yazar yenilenebilir enerji alanında yapılan çalışmaları anlattı.

CNR ENERGY İSTANBUL’da 122 sektör temsilcisi 120’den fazla oturuma katıldı. Konferanslarda, uluslararası enerji verimliliği stratejileri; uluslararası enerji alanında araştırma yapan akademisyenler, kurumlar, şirketler ve Türkiye’nin önde gelen isimleri tarafından masaya yatırıldı.

Visited 14 times, 1 visit(s) today