İTO 61 No.lu Teknik Hırdavat Meslek Komitesi Buluşması

İTO 61 No.lu Teknik Hırdavat Meslek Komitesi Sektörel Toplantısı Cemile Sultan Korusu’nda gerçekleşti.
Perpa Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Yümlü, teknik hırdavat sektörüne katkıları ve 2017 yılına ait değerli görüşlerini paylaşması için toplantıya davet edildi.
Toplantıda konuşan Başkan Mithat Yümlü demokrasilerde sivil toplum örgütlerinin önemine değindi. Başkan Yümlü: “Sivil toplum örgütleri demokrasinin bir parçasıdır. İstanbul Ticaret Odası Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütlerinden biridir. Ticaret denince akla Tahtakale ve hırdavat gelir. Arkasından da Perşembe Pazarı ve Perpa gelir” dedi.
Başkan Yümlü Türkiye ekonomisinin büyümeye devam edebilmesi için önerilerini belirtti. Başkan Yümlü: “Derhal devlet planlama teşkilatı kurulmalıdır. Şirketlerin büyümek için planlarının olması gerekli. Fabrikaları gerekirse devlet kurmalı. Büyük zararları ancak devlet karşılar, holdinglerimiz karşılayamaz. İhracatımız daha çok batıya. Batıyla ilişkilerimizi iyi tutmak, demokrasimizi güçlendirmek durumundayız. Kalkınmamızı, projelerimizi kendimiz yapmak zorundayız” dedi.
İTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dursun Topçu İTO Teknik Hırdavat Meslek Komitesi’nin 2016 yılını değerlendirmek ve 2017 öngörülerini paylaşmak üzere biraraya geldiğini belirtti. Topçu “teknik hırdavat sektörü büyüyen ekonominin en önemli parçalarından biridir. Sanayi ve hırdavat et ve tırnak gibi birbirlerinin tamamlayıcısıdır” dedi.
Topçu, 2016 yılında Türkiye’nin öngörülemez süreçlerden geçtiğini belirtti. Kobilerin üretimi ve ticareti artırmaya devam edebilmesi için alınan önlemlerden bahsetti, teknik Hırdavat Meslek Komitesi’nin çalışmalarına yoğun bir şekilde devam edeceğini belirtti. : İTO Başkan Yardımcısı Topçu: “İTO 61 No.lu Teknik Hırdavat Meslek Komitesi 2017’de de çalışmalarına yoğun bir şekilde devam edecek. Perpa’da çok üyemiz var. Başkan Mithat Yümlü ve Perpalı üyelerimiz bize sürekli destek oluyor” dedi.
Ekonomi ve Strateji Danışmanlık Hizmetleri Başkanı Dr. Can Fuat Gürlesel “2017 yılında ekonomik beklentiler” isimli sunumunu gerçekleştirdi. Dr. Gürlesel: “Müşteri teminatlarını, sözleşmeleri ve tedarikçileri yakından takip edin. Banka ilişkilerini iyi tutun. TL’de değer kaybı baskısını dikkate alın. 2017 kapasite artış yatırımı için değil ama rekabeti, verimliliği artıracak iyileştirme yatırımları için fırsat olabilir. Kamunun yeni desteklerinden mutlaka yararlanın” dedi.
İTO 61 No.lu Teknik Hırdavat Meslek Komite Başkan Yardımcısı Veysel Aykol ve İTO Meclis Üyesi ve 61 No.lu Teknik Hırdavat Meslek Komitesi Üyesi Osman Tan teknik hırdavat sektörünün durumunu değerlendirdi.
İTO Meclis Üyesi, İTO 2 No.lu Toptan ve Dış Ticaret Meslek Komitesi Üyesi Necmi Sadıkoğlu 2017 ekonomik beklentilerine değinerek ihracatın arttırılması gerektiğini belirtti. Bunun için yapacakları çalışmalardan bahsetti.

Kobi Kalesine girmek için tıklayınız

ANASAYFA


http://www.perpa.com.tr/
https://www.youtube.com/perpatv/
https://www.facebook.com/perpatv/

http://www.perpa.com.tr/

Visited 15 times, 1 visit(s) today