İBB Yetkilileri ve Ticaret Merkezleri PERPA’da Buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Planlama Ajansı İş Dünyası Koordinasyon Birimi İstanbul’da yer alan ticaret merkezlerinin başkanları ile toplantılar gerçekleştiriyor. Çalışma, Planlama Ajansı kurucusu İBB Başkanı Sayın Ekrem İMAMOĞLU’nun talimatıyla yapılıyor.
İBB yetkilileri ve İstanbul’da bulunan ticaret merkezlerinin başkanları toplantı için PERPA Ticaret Merkezi’nde bir araya geldi.
İBB’nin ticaret merkezleri ile düzenli yaptığı toplantılar İstanbul’da bulunan ticaret merkezlerinin kalkınması ve ihtiyaçlarının belirlenmesi için düzenleniyor.
İBB Başkan Danışmanı Dr. Mehmet ÇAKILCIOĞLU, CHP Beylikdüzü ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Nuri ASLAN, PERPA Ticaret Merkezi B Blok ve PERPA Yapı Kooperatifi Başkanı Hacı DEMİR, PERPA A Blok Başkanı Hasan SEZGİN, Giyimkent Başkanı Muzaffer CEVİZLİ, MODOKO Başkanı Koray ÇALIŞKAN, Kuyumcukent Başkanı Ahmet KARBEYAZ, İMES Başkanı Kemal AKAR, YEDPA Başkanı Salih Sami ATILGAN, İSTOÇ Başkanı Ahmet KOÇ, Tekstilkent Başkanı Çetin ARI, Mısır Çarşısı Başkanı Ömer BAŞIBÜYÜK, RAMİ Toptancılar Çarşısı Başkanı Mustafa KARLI, İMÇ Başkanı Erol ADAYILMAZ, AYTOP Başkanı Harun ÇOBANOĞLU, KEYAP Başkanı Mehmet Nuri KURİŞ, İstanbul Planlama Ajansı Genel Sekreteri Oktay KARGÜL, İBB Başkan Danışmanı Özel Kalemi Deniz MAZICIOĞLU, İBB İş Dünyası Sekreterleri Nazlı Ceren SUAL ve Nahit KARACA toplantıda yer aldı.
Başkan Hacı DEMİR, İBB Yetkililerine ve ticaret merkezleri başkanlarına PERPA Kooperatifi tarafından hazırlatılan Perşembe Pazarı ve PERPA’nın tarihini anlatan “Perşembe Pazarı” kitabını takdim etti. Başkan Hasan SEZGİN, İBB Yetkililerine ve ticaret merkezleri başkanlarına Mustafa Kemal ATATÜRK fotoğraflı saat hediye etti.

İpa Hakkında

İstanbul Planlama Ajansı (İPA) 12 Şubat 2020’de ‘adil, yeşil, yaratıcı ve mutlu’ bir İstanbul’un bilimsel koordinasyonla planlanması amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu liderliğinde kuruldu.

İstanbul Planlama Ajansı’nın amacı; küresel sistem içerisinde İstanbul’un rolünü, vizyonunu, gideceği yönü belirlemek ve İstanbul’un gerçek sorunlarına bilimsel, akılcı ve kalıcı çözümler üretmektir.

İPA, İstanbul’un doğru ve güncel verisini üretir, İstanbulluların gündelik hayatlarına dokunacak sosyal politika modelleri geliştirir, kentin kamusal alanlarını katılımcı ve ihtiyaç odaklı olarak tasarlar, kentin 2050 vizyonunu çalışır.

İstanbul hakkında yeniden düşünmek ve üretmek isteyen paydaşları bir araya getiren bir “ortak akıl” mekanizmasıdır. Sivil toplum kuruluşları, akademi, özel sektör, uluslararası organizasyonlar ve dünya kentlerindeki planlama ajanslarından oluşan geniş bir paydaş ağı bulunur.

İstanbul Planlama Ajansı bir ekosistem olarak çalışan beş birimden oluşur:

  • Vizyon 2050 Ofisi
  • İstanbul İstatistik Ofisi
  • Kamusal Tasarım Ofisi
  • Sosyal Politikalar Ofisi
  • İPA Enstitü

Fotoğraflar için TIKLAYINIZ

 

Kaynak

ipa.istanbul