Amerika merkezli First Vakfı tarafından 1992 yılından bu yana düzenlenen ve 14-18 yaş arası gençlerin katıldığı First Robotics Competition’ın (FRC) Türkiye ayağı İstanbul’da gerçekleşti.

Öğrencilerin bilim ve teknolojiye olan ilgisinin artması amacıyla düzenlenen liselerarası robotik turnuvasında, Türkiye’nin dört bir yanından farklı okullardan takımlar yarıştı.

Ülker Sports Arena’da düzenlenen İstanbul Regional’da Türkiye, Brezilya, İsviçre ve Polonya’dan 34 lise takımı yer aldı.

First Robot Yarışması’nın Türkiye ayağını, ofisi PERPA Ticaret Merkezi’nde bulunan Fikret Yüksel Vakfı düzenliyor. Yarışmayı kazanan takımlar Nisan ayında ABD’deki şampiyonaya katılacak.

Birçok sektörün önemli firmalarını barındırması ve okullarına yakınlığı nedeniyle Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri staj ve eğitim için PERPA Ticaret Merkezi’nde yer alan firmaları tercih ediyor. Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin First Robot Kulübü Istanbulls Team 6064 Ülker Sports Arena’da düzenlenen yarışmada derece alarak 2. oldu. Böylece Amerika’da düzenlenecek olan uluslararası liseler arası First robot yarışmasına da katılmaya hak kazandılar. İstanbulls Takımı takımlarını, yarışmayı ve robotlarını PERPA TV’ye anlattı.

PERPA firmalarını yakından takip eden, PERPA Ticaret Merkezi’nin kısa bir süre sonra yaratıcı yeni kuşağını oluşturacak olan gençler Amerika’da düzenlenecek yarışmaya katılabilmek için PERPA firmalarından sponsorları olmalarını istiyor.

Amerika FIRST Robot Şampiyonası’nda sponsor olmak için Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Istanbulls takımına, Istanbulls Team 6064 sosyal medya hesaplarından ve 05543124345 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Visited 13 times, 1 visit(s) today

FIRST Robot Takımı Istanbulls Team 6064 Sponsorlarını Arıyor!