Dev Ticaret Merkezi PERPA’da İş Güvenliğine Uygun Eğik Cam İnşaatı Teknik Detaylar

1988 yılında yapımı tamamlanan PERPA Ticaret Merkezi’nin iş güvenliği ve sağlığına uygun yenilemeleri devam ediyor. PERPA B Blok eğik cam yenilemesinin teknik detaylarını Sektör İnşaat firma sahibi Zeki İnce anlattı.
İnce: “Ön camlarımızı temperli ısı cama çevirdik. Tavan camlarımızı lamine cama çevirdik. Olası bir kırılmada insanlara zarar vermemesi için yani güvenliği ön plana alarak bu proje hazırlandı. Ön camlarımızı sürgülü sistem olarak düşündük. Bu hem silinme kolaylığı sağlıyor. Hem de koridoru daraltmıyor. Hava akışını maksimum seviyede tutabiliyoruz. Tavanlarda açılır kanatlar uyguladık. Daha ferah bir ortam sağlayabilmek için. Tavandaki dört artı dört lamine camların kırılma olasılığı yok. Diyelim ki bir şekilde kırıldı. Kesme, zarar verme tehlikesi yok. Böyle bir cam seçimi yaptık”

Eğik cam yapımı projesinden uygulamasına kadar profesyonel bir ekip tarafından tasarlandı. Eğik cam yapım ihalesini kazanarak inşaatı yapan Sektör İnşaat, danışmalar, PERPA B Blok teknik ekibi, PERPA B Blok yönetim kurulu PERPA için en güvenli, kullanışlı, estetik eğik cam yenilemesini yapabilmek için özenle çalıştı. Çalışma yakında tamamlanacak.

İnşaat işlerine, iş güvenliğine, hırdavata merakı olanlar için yine kaçırılmayacak bir video.

Yapılan çalışma PERPA B Blok 8. kat yan giriş kapısı (Ünal MISIRLIOĞLU Kapısı) ile uyumlu yapılarak modern ve estetik görünüm oluşturuldu.

PERPA Ticaret Merkezi B Blok Başkan Yardımcısı Osman ARMAN’ın eğik cam yenilemesi hakkında verdiği röportajı izlemek için TIKLAYINIZ

Meraklısına bol inşaatlı hırdavatlı eğik cam yapımı fotoğraflı anlatım için TIKLAYINIZ

Visited 50 times, 1 visit(s) today