Çocuk için Kullanımı Kolay Aile Robotu

Bocco aile robotu

Aile ile bağ kurmanın kolay ve güvenli yolu

Cep telefonuna alternatif

Çocuklar, görme engelliler, yaşlılar

Tek tuşla sesli mesaj bırakıp alabilir

Kapıya takılan hareket sensörü ile

Bocco ailenizin eve vardığını haber verir

Cep telefonundan Bocco’ya sesli mesaj bırakın

Siz uzaktayken çocuğunuz size rahatça ulaşsın

Mini robot, 2020 yılı en iyi tasarım ödülü sahibi

Bocco yurtdışında satışta

Robotlar birçok insan için büyük bir hayranlık uyandırmaya devam ediyor.

Tasarımcılar komutları yerine getiren, hareket eden ve hatta kendi başına düşünen bir şey yaratarak teknolojinin sınırlarını her yıl daha üst seviyede geliştirerek zorluyorlar.

Özellikle Terminator, Star Wars ve Matrix gibi Hollywood filmlerinde tanıtılan robotlar, tasarım meraklılarına ilham oluyor. Endüstriyel tasarımcılar, mühendisler ve bilim insanları ile birlikte bu teknolojik tasarımlar, robotik kodları ile canlanmasını günümüzde gerçekleştiriyorlar.

2021 yılında iF DESIGN AWARD‘da başvuru yapan katılımcıların ürün ve konsept projeleri, fantezi ve gerçeklik arasında ilham verici bir köprü oluşturdu. Özellikle kişisel kullanıma yönelik robotlar, geçmiş yılların istatistiklerine göre dikkat çekici yükselişte başvuru yaptığı raporlandı.

2021 yılında iF DESIGN AWARD ile başarıları onaylanan tasarımlarda elektrikli süpürgeden güvenlik köpeğine ve fiziksel egzersiz için giyilebilir teknolojilere kadar birçok farklı ülkeden inovatif robotik tasarımlar bulunuyor.

İF DESIGN AWARD 2021 ödülünü kazanan tasarımlardan bazıları:

Koda | Üretici: Delu Dynamics Technology Co., Ltd., Chengdu, Çin

KODA, yapay zekâ makine öğrenimine dayalı bir robot köpek. Dört adet üç boyutlu kameraya ve köpek hareket özellikleri veren on dört motora sahiptir. KODA, gelişmiş AI makine öğrenimi yeteneği sayesinde koşabilir, merdiven çıkabilir ve her çevresel koşula yanıt verebilir ve bunlar ile eğitelebilir. KODA, bir blok zinciri ağı aracılığıyla verileri paylaşarak ve optimize ederek zamanla daha akıllı hale gelecek şekilde tasarlanmış. KODA’nın AI beyni, ister üzgün, ister mutlu veya heyecanlı olsun, sesli komutlara ve duygusal duruma yanıt veriyor. Tasarım açısından, dost canlısı bir Labrador ve Doberman cinslerinden ilham alarak iyi bir denge kuruyor.

AI Çamaşır Robotu | Üretici: Shenzen Yimu Technology Co., Ltd., Shenzen, Çin

Al kontrolüne dayalı akıllı bir çamaşır makinesidir. Bu tasarımda sensörler, uygun yıkama programını hesaplamak ve deterjanı kumaşa ve kirlilik derecesine göre dağıtmak için verileri kontrol merkezine senkronize ediyor. Akıllı çamaşır rabotu; kumaş tanıma, leke tanıma ve sıvı analizi sensörleriyle donatılmış.

 

Kaynak

www.ictmedia.com.tr

Visited 15 times, 1 visit(s) today