PERPA Kooperatifi ve B Blok Başkanı Hacı Demir’in Teknofest’te çeşitli projelerini dinleyerek PERPA’ya davet ettiği Afyon Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) öğretmen ve öğrencileri PERPA’ya geldiler.

Bilim ve teknoloji alanlarında başarılı gençlere PERPA’yı tanıtmak, birçok farklı sektörün ve ürünün ana kaynağının PERPA olduğunu yeni nesillere anlatmak ve çeşitli iş birlikleri yapmak amacıyla BİLSEM PERPA’ya davet edildi.

Fikret Yüksel Vakfı, Birikim Pilleri, Robotus, PERPA Kooperatifi ve B Blok Yönetim Kurulu Üyesi Harun Ağırbaş’ın firması Aysan Makine’yi ziyaret edip PERPA’yı gezen davetliler daha sonra Başkan Hacı Demir’in davetlisi olarak öğle yemeği yediler.

Aynı saatlerde Başkan Hacı Demir’i ziyarete gelmiş olan İTO 61 No.lu Hırdavat Komitesi Meclis Üyesi ve Reis Makina Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Topçu da Afyon BİLSEM ile tesadüfen tanışmış olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Kendisinin kurucuları arasında bulunduğu İTO Mesleki Eğitim İhtisas Komitesi hakkında bilgi verdi.

BİLSEM öğretmenleri Yıldız Leblebicier, Murat Malkondu, Savaş Özbey, Hidayet Kılcan ve öğrenciler Oğuz Kağan Hitit, Aykut Durgut, Batuhan Berke Yılmaz, Yüksel Yurtbahar, Egemen Bozca, Berra Pamuk, Zeynep Sezin Tümer, Gökçe Koca, Sena Çelik, Dilara Diler, Ceyda Nur Ceylan, Eda İrem Karagöz projelerini Perpalılarla paylaştılar.

PERPA Kooperatifi ve B Blok Yönetimi, projelerinde kullanmaları için BİLSEM’e alet takım çantası hediye etti.

Ayrıca, BİLSEM öğretmen ve öğrencilerine Perşembe Pazarı tarihini ve PERPA’nın kurulma öyküsünü anlatan, kooperatif tarafından hazırlatılan Perşembe Pazarı kitabını da hediye edildi.

Visited 31 times, 1 visit(s) today

Afyon BİLSEM PERPA’da