“Türkiye’deki şeker fabrikalarının toplam değeri Candy Crash etmez”

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Ege İhracatçı Birlikleri tarafından Ekonomi Bakanlığı’nın desteği ile İzmir’de düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftasında konuşan TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Bugün gençlerin cep telefonlarında oynadığı Candy Crash’ın değeri 5,9 milyar dolar. Türkiye’deki tüm şeker fabrikalarının cirolarını toplasak bu kadar etmez. Bu rakamlar ilham vermeli. 2023 ihracat hedefi, işte bu nedenle inovasyon, tasarım, Ar-Ge ve markanın önemine binaen koyuldu” dedi.
Türkiye İnovasyon Haftası’nda konferans veren dünyaca ünlü trend uzmanı ve “Trend Avcılığı” kitabının yazarı Magnus Lindkvist, şöyle konuştu:
“Siz rekabet mi, yoksa yaratmak mı istiyorsunuz? Rekabet için rakiplere ihtiyaç var. Yarışta kazanırsanız ödül kazanır, para alırsınız. Ama yeni bir şeyler yaratınca insanlar ilk başta size ‘Bu bir işe yaramayacak’ derler. Oysa yaratmak, serbestleştirmek ve özgürleştirmek anlamına geliyor. Trendlere bakmayın. Trendler aslında yapılmışı gösteriyor. Siz gizli kalmışı arayın. Biz dikey değişik bir dünyada serbestleştirme hareketi istiyoruz”

Visited 9 times, 1 visit(s) today