Türkiye Verona Marmomacc fuarında

Dünya doğal taş sektörünün en prestijli fuarlarından Marmomacc Taş Tasarımı ve Teknolojisi Fuarı İtalya’nın Verona kentinde gerçekleşti.

Geçtiğimiz yıl 111 firmayla fuara katılan Türkiye, bu yıl 146 firmayla daha geniş bir katılım sağladı. Ve toplam 6 bin metrekare alanda ürünlerini sergiledi.

İMİB (İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kahyaoğlu, fuarda profesyonel ziyaretçi sayısının yoğun olması ve yapılan ikili görüşmelerin önümüzdeki aylar için umut verici olduğunu belirtti.

Kahyaoğlu: “Mermer ve traverten üretiminde dünya lideri konumundaki Türkiye’nin mevcut pazarları güçlendirme ve yeni pazarlar keşfetmesinde önemli rol oynayan fuarda, düzenlediğimiz etkinlikler ile hem Türk doğal taşının, hem de Türkiye’nin tanıtımını yaptık. Ayrıca dünya üzerindeki son teknolojileri de takip etme imkanı bulduk. Önümüzdeki yıl için toplam sergi alanımızı artırmanın yanında Türkiye’nin ön sıralarda yer alması için fuar yönetiminden talepte bulunduk. Olumlu sonuçlanacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Visited 10 times, 1 visit(s) today

169 yorum