Tarihçi-Yazar Sinan MEYDAN Çanakkale Savaşını Anlatıyor

PERPA Ticaret Merkezi 18 Mart Çanakkale Zaferi Anma Programında Tarihçi-Yazar Sinan MEYDAN Çanakkale Savaşını anlatıyor.

Program İçeriği
00:24 Faruk Nafiz Çamlıbel’in Çanakkale Şiiri (Seslendiren: Anı SAĞKAN)
01:38 PERPA A Blok Başkanı Hasan SEZGİN’in Konuşması
03:41 PERPA Ticaret Merkezi B Blok ve PERPA Yapı Kooperatifi Başkanı Hacı DEMİR’in Konuşması
06:16 Tarihçi-Yazar Sinan MEYDAN ile Çanakkale Savaşı

PERPA Ticaret Merkezi 18 Mart Çanakkale Zaferi anma programına PERPA Yönetimleri, Perpalı kurum ve kuruluşlar, PERPA A ve B Blok Yönetimlerinin çalışanları, PERPA esnafı ve ziyaretçiler katıldı.

PERPA A Blok Büyük Toplantı Salonunda yapılan anma programında Anı SAĞKAN tarafından Faruk Nafiz ÇAMLIBEL’in “Çanakkale” şiiri okundu.

Başkomutan Gazi Mareşal Mustafa Kemal ATATÜRK, silah arkadaşları, şehitlerimiz ve gazilerimiz için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

PERPA Mescidi İmam Hatibi Ali ELMACI Cumhuriyetimizin Kurucusu Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK, silah arkadaşları, şehitlerimiz ve gazilerimiz için Aşr-ı Şerif okudu.

PERPA Yapı Kooperatifi ve PERPA Ticaret Merkezi B Blok Başkanı Hacı DEMİR, PERPA A Blok Başkanı Hasan SEZGİN günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yaptılar.

Çanakkale savaşı ile ilgili sinevizyon gösterisinin ardından Tarihçi Yazar Sinan MEYDAN ile Çanakkale Söyleşisi gerçekleşti.

Programın sonunda PERPA Kooperatifi ve PERPA B Blok Yönetimi Sinan MEYDAN’a PERPA Kooperatifi tarafından hazırlatılan, Perşembe Pazarı ve PERPA’nın tarihini anlatan “Perşembe Pazarı” kitabını hediye etti. PERPA A Blok Yönetimi MEYDAN’a Mustafa Kemal Atatürk portreli plaket takdim etti.

Sinan MEYDAN kitaplarını Perpalılar için imzaladı.

1- Sinan MEYDAN Kimdir?

Sinan Meydan 1975 senesidne Artvin’de dünyaya geldi.

İlk ve orta öğrenimini memleketinde Vahdettin Yıldız Ortaokulu’nda ve Şavşat Lisesi’nde tamamladıktan sonra 1993 senesinde İstanbul Üniversitesi’de okumaya başladı. 1997 senesinde mezun olan Meydan, üniversite yıllarından itibaren Mustafa Kemal üzerine yoğunlaşmıştır.

Kitaplarında ağırlıklı olarak Mustafa Kemal’in hayatı, tarih ve dil çalışmaları ve Cumhuriyet tarihi gibi konuları işlemektedir.

Mustafa Kemal ve din kavramlarını incelediği, ilk kitabı “Atatürk, Modernizm, Din ve Allah” ismiyle 2002 senesinde yayınlandı.

Kaynak

1- www.yeniakit.com.tr

Visited 34 times, 1 visit(s) today