Perpa’nın Kardeş Çadır Kenti Sutaşı’na İhtiyaçları Teslim Edildi

İstanbul Valiliği Kardeş Çadır Kent Projesi Kapsamında, Hatay Sutaşı’nda 79 Çadırda Yaşayan 503 Depremzede Kardeşimizin, İhtiyaçlarını Yolladık.

Ülkemizi derinden yaralayan Kahramanmaraş merkezli büyük depremin ardından, İstanbul Valiliği, çadır kentlerde yaşamaya başlayan depremzede vatandaşlarımızın hayatlarını biraz olsun kolaylaştırabilmek için kardeş çadır projesini hayata geçirdi.
Deprem bölgesi ilçe ilçe, İstanbul’da bulunan ilçe kaymakamlıklarıyla eşleştirildi. Şişli ilçesine Hatay Samandağ ilçesi verildi.
Şişli Kaymakamlığı’nın düzenlediği toplantıda Samandağ ilçesinde bulunan çadırların dağıtımları yapıldı. PERPA Ticaret Merkezi’ne Hatay Samandağ ilçesi Sutaşı’nda bulunan 79 çadırın, kardeş çadır olarak verilmesi uygun bulundu. Sorumlu olduğumuz 79 çadırda 503 depremzede kardeşimiz yaşıyor.
Şişli Kaymakamı Ahmet Gazi KAYA bizzat bölgeyi ziyaret etti. Şişli Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı çadırların hepsini teker teker gezdi. Kardeş çadırlarımızda yaşayan depremzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını öğrendi ve tarafımıza iletti. İç çamaşırı, eşofman, ayakkabı, terlik, çorap, tişört kişisel ihtiyaçları yaş, beden ve cinsiyet bilgileri ile bize verildi.
LC Waikiki firması ile bağlantı kurarak, eşofman, tişört ürünlerini almak için özel bir fiyatta anlaştık. LC Waikiki CEO’su Mustafa KÜÇÜK’e ve LC Waikiki ailesine duyarlılıkları için çok teşekkür ediyoruz.
TASEV Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme Eğitim Vakfı, ayakkabı, terlik, çorap ve bere ihtiyacı konusunda desteklerini sundular. Ayakkabı Yan Sanayiciler Derneği Başkanı Sait SALICI’ya, Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği Başkanı Berke İÇTEN’e, TASEV Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin ÇETİN’e teşekkür ederiz.
Şişli Kaymakamlığı tarafından PERPA Temsilciler Kuruluna verilen ayni yardım toplama yetki yazısı ile PERPA Üst Kurulu Perpalıları iş birliğine davet etti. Perpalılar yardımları ile ihtiyaç malzeme alımlarının yapılmasına katkıda bulundular.
PERPA Ticaret Merkezi olarak kardeş çadırkent Sutaşı’nda her çadırın talep ettiği özel ihtiyaçlar ayrı ayrı hazırlanıp kolilere konuldu. PERPA Kooperatifi ve PERPA Ticaret Merkezi B Blok Başkanı Hacı DEMİR paketleme çalışmasını teftiş etti.
Paketler tıra yüklendi. Şişli Kaymakamlığı’nın önderliğinde her çadır için özel hazırlanan paketler, Sutaşı çadır kentteki çadırlara teker teker teslim edildi.
Sutaşı Kardeş Çadır Kentin ihtiyaçlarını karşılayabilmemize katkıda bulunan Perpalılara teşekkür ederiz.

Visited 16 times, 1 visit(s) today