İlk kez geçtiğimiz yıl düzenlenen ve 550 binden fazla ziyaretçisiyle dünyanın en büyük ikinci havacılık etkinliği olan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin ikincisi 17-22 Eylül 2019 tarihlerinde Atatürk Havalimanında gerçekleşti.

PERPA Kooperatifi ve B Blok Başkanı Hacı Demir, PERPA Kooperatifi Denetleme Kurulu Üyesi Yusuf Korkmaz, PERPA B Blok Denetleme Kurulu Üyesi Aykut Öztürk, PERGİP Üyesi Tuncay Temirelli, PERPA B Blok Genel Müdürü Vehbi Özgöz ve PERPA TV ekibi Teknofest’e katıldılar.

Festival kapsamında 19 farklı kategoride düzenlenen Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmaları, Dünya Drone Kupası, Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi, Hackİstanbul 2019, Solo Türk ve Türk Yıldızları nefes kesen gösterileri, dikey rüzgar tüneli, planetaryum, havacılık gösterileri, atölye çalışmaları, jandarma emniyet özel gösterileri, Atak Helikopteri Harmandalı, sergiler, konserler ve çok özel sürpriz etkinler gerçekleşti.

PERPA yönetimi Teknofesti gezerek PERPA adına yeni teknolojiler hakkında bilgi edindi, robot yarışmalarını inceledi, teknoloji firmaları ve proje sahipleri ile sohbet etti.

Festivalde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan Türkiye’nin milli teknoloji hamlesini gerçekleştirmesini hedeflediklerini belirtti ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmek için çalıştıklarını dile getirdi.

Visited 7 times, 1 visit(s) today

PERPA’dan Teknofest Çıkarması