PERPA Yangınla Mücadele Yardım Organizasyonu

PERPA A ve B Blok Yönetimleri ve PERPA Temsilciler Üst Kurulu, Şişli Kaymakamlığı ile yangınla mücadele yardım çalışması yürüttü.

Şişli Kaymakamı Ali Fuat Türkel, PERPA Kooperatifi ve PERPA B Blok Başkanı Hacı Demir, PERPA A Blok Başkanı Hasan Sezgin, PERPA B Blok Yönetim Kurulu Üyeleri Harun Ağırbaş, Ercan Karakurt, PERPA B Blok Genel Müdürü Vehbi Özgöz, PERPA B Blok Teknik Müdürü Burak Altop, PERPA A Blok Teknik Müdürü Doğukan Topgüloğlu yardım çalışmasını inceledi.

Yardımlar, PERPA A ve B Blok Yönetimleri, PERPA Üst Kurulu, Perpa Kartalları Beşiktaşlılar Derneği, Nijeryalılar Derneği, Perpalı firmalar, Perpalıların bireysel katkılarıyla toplandı.

Muğla kriz merkezine gönderilen toplanan yardımlar:

1325 çift Yanmaz Tabanlı Ayakkabı, 300 adet Erkek İç Çamaşır Takımı, 300 adet Tişört, 1200 çift Çorap, 300 adet Banyo Havlusu, 300 adet El Yüz Havlusu, 240 adet kafa feneri, 2400 adet pil, 35 adet baret, 840 adet yangına dayanıklı eldiven, 5000 adet cerrahi maske, 50 adet su, 2 adet şarj kablosu, 2 adet atık pil kutusu

Yangınla mücadele için toplanan yardımlar, Perpalı firma Kurtco Nakliyat sponsorluğunda, 6 Ağustos 2021 Cuma günü yola çıktı. Yardımlar, 7 Ağustos 2021 Cumartesi günü Muğla Afet Kriz merkezine ulaştı. Ve görevlilere teslim edildi.

1- Yangın ve Sel Afeti Yardım Kampanyası

Ülkemizde yakın zamanda meydana gelen yangın ve sel afetleri ile bundan sonra meydana gelebilecek yangın ve sel afetleri sonrasında uygulanmak üzere, genel hayatı olumsuz etkileyen şartların iyileştirilmesine katkı sağlanması amacıyla, 12/8/2021 tarihli ve 4732 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile insani yardım kampanyası başlatılmıştır.

Milletimizi derinden üzen yangınlar ile seller sonrasında ülkemizdeki ve Dünya’nın dört bir noktasındaki vatandaşlarımız, yardım etme taleplerini yoğun bir şekilde AFAD’a iletmişlerdir. İnsanımızın bu vicdani talebini karşılamak üzere açılan yedi yardım kampanyasından biri olan “Yangın ve Sel Afeti Yardım Kampanyası”, sürekli olarak açık tutularak yangın ve sel afetleri sonrasındaki ulusal çabaların desteklenmesi sağlanacaktır.

Kampanyaya destek vermek isteyen vatandaşlarımız, “YANGIN” ya da “SEL” yazarak 1866’ya SMS gönderebilecek (1 SMS 10 TL’dir) ya da aşağıda yer alan hesap numaraları üzerinden bağış yapabilecektir.

Kaynak

1- www.afad.gov.tr

Visited 9 times, 1 visit(s) today