PERPA Temsilciler Üst Kurulu, Perpalı kargo şirketleri ile toplantı yaptı. A Blok Yurtiçi Kargo sahibi Bülent Şahin, A ve B Blok MNG Kargo Sahibi Hüseyin Aydın, A Blok Sürat Kargo sahibi Emrah Esman, B Blok Sürat Kargo sahibi Yusuf Güzel, PERPA esnafını temsilen PERGİP üyesi Ömer Cenk Yazan toplantıda yer aldı.

PERPA Temsilciler Üst Kurulu Üyeleri Erarslan Alkılıç ve Erol Kartal PERPA esnafının ve Güvenlik Müdürlüğü’nün PERPA’da iş yapan kargo şirketleriyle ilgili istek ve görüşlerini kargo şirketlerinin yetkililerine iletti.

PERPA firmalarının kargo şirketlerinden indirim talepleri iletildi

PERPA firmalarının kargo şirketlerinden indirim talepleri üst kurul tarafından kargo şirketlerine iletildi. Katlar arası yükleme ve boşaltma kuralları üzerinden geçildi. Kargo şirketlerinin yük taşımak için PERPA içerisinde kullandıkları transpaletlerle ilgili de konuşuldu. Kullanılan transpaletlerin demir veya sert plastik tekerlekli olanları bina zeminimizi bozuyor, dilatasyona bağlı mermerleri kırıyor, ağır tonajlı yük taşındığında sarsıntı ve gürültü yapıyor. PERPA’da yük taşıma, indirme ve bindirme amaçlı kullanılan transpalet ve el transpaletlerinde yumuşak plastik kaplamalı tekerlek kullanımının önemine değinildi.

Kargo şirketleri de görüş ve önerilerini PERPA Temsilciler Üst Kurulu ile paylaştı.

PERPA’dan daha çok haber için tıklayınız

PERPA Üst Kurulu, Perpalı Kargo Şirketleri ile Buluştu