PERPA Mescidi Ses Sistemi ve Abdesthanenin Kombisi Yenilendi

Pandemi döneminde İçişleri Bakanlığı Genelgesiyle cami ve mescitlerde boşluk bırakarak namaz kılmak gerektiği için, PERPA Mescidi Cuma günleri cemaatimize küçük geliyor.

Cuma Namazında PERPA cemaati mescidin dışına taşıyor. Eski ses sistemi bütün cemaate sesi duyurabilmek için fazla yükleme yapıldığından çöktü. PERPA Üst Kurul Yönetimi mescidimizin ses sistemine 53 Bin TL bütçe ayırarak bütün ses sistemini yeniledi. Mescit içine ve cemaatin Cuma Namazı için saf tuttuğu 13. katın içlerine kadar yeni hoparlörler taktı. Yeni mikser, yeni yaka ve el mikrofonları alındı. Yeni sistemin kablolaması yapıldı.

Değerli Perpalılar, Bakanlık tarafından belirlenen kurallar çerçevesinde ön saflar doldurulmadan PERPA içlerine doğru saf tutulmaktadır. Ses sistemimiz yeni de olsa, çok uzak mesafede, hoparlörlerin uzağında saf tutulduğunda Hocamızı duymak zorlaşmaktadır. Lütfen belirlenen kurallar dahilinde ön safları doldurmadan arka saflara geçmeyiniz.

PERPA Mescidi abdesthanesinde kullanılan kombi bozulduğu için sıcak su vermeye devam edebilmek adına PERPA Üst Kurulu, mescidimize yeni kombi satın aldı ve kurulumunu yaptı. Su, temizlik, ısıtma, soğutma, dezenfekte, boya ve halıların yenilenmesi gibi PERPA Mescidimizin bütün ihtiyaçları her zaman PERPA Üst Kurul Yönetimi tarafından karşılanmaktadır.