PERPA Dış Cephesini Boyamak için Hazırlıklar Başladı

PERPA Ticaret Merkezi’nin dış cephesini boyamak için hazırlıklar sürüyor. Boyama işlemi mevsimin müsait olduğu bahar aylarında başlayacak.
PERPA Temsilciler Üst Kurulu, Polisan ile iş birliği yaptı. Yapılan barter anlaşmasıyla Polisan, PERPA’da ücretsiz reklam alanı karşılığında PERPA’nın dış cephe boyaması için ücretsiz boya sağlayacak.
700 teneke baz boya PERPA’ya getirildi.
PERPA’nın ne renge boyanacağına ise kat malikleri karar verecek. PERPA Ticaret Merkezi’nin marka değerine uygun renkler, PERPA Temsilciler Üst Kurulu tarafından seçildikten sonra bu renkler kat maliklerinin beğenisine sunulacak. Seçilen renkler arasından çoğunluğun tercihi doğrultusunda dış cephe boyanacak.

1- Polisan Hakkında

“Poli Vinil Asetat- PVA”, Tutkalın kendisi aynı zamanda Boyanın bağlayıcısı yani ana hammaddelerinden biridir. POLİSAN’ın tarihsel sanayicilik gelişimi, “Önce boyanın bağlayıcısını (tutkalı), sonra bu bağlayıcıdan en kaliteli boyaları üretti…” şeklinde özetlenebilir.

Bitlis Ailesinin 1920’li yıllarda tekstille başlayan ticari faaliyetleri 1956 yılında kumaş boyama ve dokuma entegre tesisleri olarak faaliyet gösteren Şark Mensucat’ın kuruluşuna kadar mağazacılık kimliğiyle devam etmiştir. Kimya Sanayi’ne girişi ise 1964 yılında emülsiyon reçineleri üretimi yapan Polisan Kimya’nın kuruluşu ile gerçekleşmiştir. 1985 yılında Polisan markası boya üretimine başlamış, aradan geçen yıllar içerisinde de önemli aşamalar kaydedilmiştir.

  • Kuruluşta 10.000 ton olan yıllık üretim kapasitesi, bugün 180.000 tona ulaşmıştır
  • Ambalaj ve renk çeşitleri hariç 250’yi aşkın Polisan markalı ürün çeşidi ile dekoratif boya pazarında tüm fiyat segmentlerine hitap eden sektörün en geniş ürün yelpazesine sahip firması konumundadır
  • Elegans markalı üst sınıf iç cephe boyası, kendi segmentinde pazar lideridir
  • Türkiye’nin ilk “yağlı boya” muadili su bazlı parlak son kat boyası ile insan sağlığına önem veren, çevreci ve yenilikçi kimliğini ortaya koymuştur. ISO 9001, ISO 14001 ve ISO 18001 belgelerine sahiptir.
  • Sektörün ilk fabrika üretimi ile aynı kaliteyi sağlayan su bazlı mix makinesini geliştirmiştir
  • Sektörün ilk 7 özellikli iç, 9 özellikli dış cephe boyalarını geliştirmiştir
  • 2008 yılından itibaren dünyada tescillediği “Home Cosmetics” çatı iletişimi ile ürünlerini “Evimin Kozmetiği” olarak konumlamaktadır.
  • Japonya’nın lider boya üreticisi Kansai Paint ile boya sektöründe imza attığı dev ortaklık ile 21.12.2016 tarihi itibarıyla şirketin yeni adı Polisan Kansai Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak tescillenmiştir. 17 Mayıs 1918’de kurulmuş olan Kansai Paint, asırlık geçmişinde kaydettiği gelişmeler sayesinde bugün yaklaşık 15.000 çalışanı ile 3.7 milyar USD ciroya ulaşmıştır. Endüstriyel Boyalar, İnşaat Boyaları, Oto Boyaları başta olmak üzere geniş bir yelpazede ve yüksek teknolojide ürün gamına sahip olan Kansai Paint, Japonya merkezli olmak üzere, Asya, Avrupa, Afrika, Amerika, Orta Doğu bölgelerinde iştirak ve ortaklık yapılarıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kaynak

1- www.polisan.com.tr